Ar Jelgavas pilsētas pašvaldības un Zemgales reģiona kompetenču Attīstības centra atbalstu 10. septembrī Pasta salā, Jelgavā «Metāla svētku ietvaros», Rīgas Skeitborda skola aizvadīja skeitborda meistarklases un dēļu apgleznošanas radošo darbnīcu. Zemgales pasākums bija trešais no četriem plānotajiem «Brīvības vēstnešu» braucieniem, apceļojot Latvijas reģionus.

Par spīti karstajam laikam dēļu apgleznošanas radošajā darbnīcā ar jaunajiem māksliniekiem Petru Skrastiņu, Kārli Bogustovu un Viesturu Holanderu tika radīti četri lieliski mākslas darbi uz skeitborda dēļu klājiem, kas publiskai apskatei tiks izstādīti «Brīvības vēstnešu» noslēguma izstādē 2017. gada rudenī Rīgā.

Pēc «Brīvības vēstnešu» sniegtajiem skeitborda triku paraugdemonstrējumiem, kas izpelnījās lielu skatītāju uzmanību un atbalstu, bērni un jaunieši kuplā skaitā izrādīja interesi apgūt skeitborda braukšanas prasmes. Rīgas Skeitborda skolotāju vadībā vietējie jaunieši tika iepazīstināti ar skeitborda kultūras galvenajām vērtībām un skrituļdēļu braukšanas pamatiem. Bērni un jaunieši labprāt iesaistījās visās aktivitātēs un ar lielu degsmi mācījās skeitot.

Zemgales brauciena lakā tika filmēts arī dokumentāls stāsts, ko uzņēmās paveikt jaunais, radošais videogrāfs Konstantīns Makarovs. Filma atspoguļos iespējas, ko sniedz mums brīvība, dzīvojot neatkarīgā valstī. Zemgales braucienā kā fotogrāfe piedalījās jaunā, talantīgā Laura Sokolovska. Viņas bildes arī tiks izstādītas publiskai apskatei «Brīvības vēstnešu» noslēguma izstādē.

«Brīvības vēstneši» ir vērienīgs mākslas un kultūras projekts, kas apvieno labākos Latvijas skeitbordistus un talantīgākos jaunos reģionu māksliniekus, lai kopā radītu unikālu dāvanu Latvijas simtgadē visiem tās iedzīvotājiem un viesiem.

Projekta ietvaros tiks sarīkoti pieci pasākumi, katrā no Latvijas reģioniem (Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Zemgalē) un Rīgā. Notiekošais tiks iemūžināts viegli tveramā un saprotamā augstas kvalitātes videofilmā un fotogrāfijās, kuru mērķis ir radīt cilvēkos brīvības, ģimenes, patriotisma sajūtu.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir «Es esmu Latvija», akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. «Brīvības vēstneši» ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO