Cilvēki piedalās Tēva dienas gājienā no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Tēva dienai veltītajā gājienā Rīgas centrā sestdien devās vairāk nekā 1000 dalībnieku, lielākoties ģimenes ar dažāda vecuma bērniem, novēroja aģentūra LETA.

Gājiens sākās pie Brīvības pieminekļa un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra pavadījumā pa Brīvības ielu devās uz Vērmanes dārzu.

Kā atzina uzrunātās ģimenes, dalība gājienā gan apliecina tēva lomu ģimenē, gan ļauj arī lietderīgi pavadīt kopīgo brīvdienu.

«Esam speciāli atbraukuši no Madonas, jo gribam apliecināt tēva lomu, kas dažreiz nedaudz tiek piemirsta. Turklāt šodien ir ļoti skaists laiks, ko gribam pavadīt kopā,» sacīja ģimenes tēvs Aivars.

Savukārt pasākuma rīkotāja Marta Bormane atzina, ka interesi par līdzīgiem pasākumiem izrādījušas arī citas Latvijas pilsētas.

«Šo gājienu rīkojam, ne tikai atgādinot par tēva lomu, bet norādot arī uz līdztiesību ģimenē. Vairākas pilsētas jau ir interesējušās par iespēju rīkot līdzīgus gājienus, tā ka šī ideja tiek atbalstīta arvien plašāk,» sacīja Bormane.

Svētki tiek svinēti, lai godinātu tēvus, popularizētu un nostiprinātu ģimenēs tradīciju svinēt ne tikai Mātes, bet arī Tēva dienu, kā arī lai veicinātu sabiedrības izpratni par tēva nozīmi bērna un ģimenes dzīvē. Festivālu jau ceturto gadu rīko vecāku organizācija «Mammamuntetiem.lv».

Tēva dienu Latvijā oficiāli svin septembra otrajā svētdienā, taču gājiens par godu šai dienai un Tēva dienas festivāls šogad notiek sestdienā.

Vērmanes dārzā visas dienas garumā gaidāmi dažādi muzikāli priekšnesumi un citas aktivitātes. Parka teritorijā paredzētas dažādas fiziskas un izklaidējošas aktivitātes, piemēram, stiprākā tēva noskaidrošana spēka aktivitātēs, kāpšana klinšu sienā, šķēršļu joslas pārvarēšana. Tāpat radošajā darbnīcā varēs pagatavot dāvanu tētiem, bet pie fotosienas varēs uzņemt momentfoto, kas arī uzreiz tiks izgatavots, kā arī mieloties ar bezmaksas zupu un piedalīties tētu mīļāko ēdienu konkursos.

Veselības kvartālā ikviens varēs piedalīties vingrošanā un konsultēties ar veselības speciālistiem. Būs arī sarūpēts vīriešu skaistuma stūrītis. Savukārt ikvienam, kas izies noteiktus radošo aktivitāšu punktus, būs iespēja piedalīties loterijā un laimēt dažādas balvas.

Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā notiks līdz plkst.17.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO