Iniciatīvu programmu veidotāja Madara Gruntmane piedalās preses konferencē, kurā informē par mūsdienu kultūras forumu "Baltā nakts"

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Mūsdienu kultūras forums «Baltā nakts», kas ik gadu notiek Rīgā septembra sākumā, šogad notiks naktī no 10. uz 11. septembri, un tā pamatprogrammu veidos vairāk nekā 30 mākslas un kultūras projekti, kā arī to papildinās vairāk nekā 20 iniciatīvu projekti.

Kā preses konferencē paziņoja festivāla organizatori, pamatprogrammu veidos koncerti, instalācijas un skulptūras pilsētvidē, kā arī izstādes, multimediāli projekti, dzejas sacensības, lasījumi un filmu programmas. Savukārt pamatprogrammu papildinās iniciatīvu projekti, kuru organizēšanā iesaistījušies teātri, skolas un bērnudārzi, mākslas galerijas, kafejnīcas, mākslas un kultūras studijas, kā arī aktīvie rīdzinieki un domubiedri.

Sagaidāms, ka par festivāla centrālo un lielāko projektu šogad kļūs «Tēlniecības kvadriennāle Rīga», kas piedāvās iespēju iepazīt mūsdienu tēlniecību starptautiskajās norisēs. Dažādu valstu mākslinieki izstādīs objektus pilsētvidē un veidos izstādi Vāgnera zālē.

Tikmēr pie Brīvības pieminekļa tiks novietots Kanādas mākslinieku objekts «Cloud» jeb «Mākonis», kurš izstādīts vairākās pasaules vietās. Savukārt pie tirdzniecības centra «Origo» notiks nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija «Skryf» jeb smilšu rakstītājs.

Paredzēts, ka Latvijas mākslinieks Gints Gabrāns aicinās meklēt mākslu reālā vidē, izmantojot speciāli izveidotu telefona aplikāciju, bet koncertzālē «Palladium» mākslinieks Voldemārs Johansons radīs vides kompozīciju-ģeneratīvu procesu laboratoriju, kurā fizikālu parādību novērojumi tiek pakļauti sajūtu analīzei.

Tāpat šogad «Baltās nakts» mūzikas projektos notiks vairākas pasaules pirmizrādes. Tā, piemēram, koncertzālē «Ave Sol» producentu apvienība «DoStudija» un mūziķis Helvijs Fiņķis piedāvās multimediāla koncertuzveduma, jaundarba «Akmens dārzs» pirmizrādi.

Latvijas Universitātes Lielajā aulā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos jaunā komponista Aigara Raumaņa darbs «Superstīgu teorija». Festivāla koncertā to atskaņos apvienotais kokļu orķestris 30 koklētāju sastāvā, bet saksofona solo spēlēs pats autors. Tikmēr nepieradinātās mūzikas festivāls «Skaņu mežs» šā gada «Baltajā naktī» aizsāks jaunu koncertsēriju «Ziemeļvalstu sievietes eksperimentālajā mūzikā».

«Baltās nakts» programma interesentiem piedāvās arī plašas iespējas arī kino cienītājiem, norādīja organizatori, piebilstot, ka visi pasākumi ir pilnībā bez maksas. Runājot par kino, kinoteātrī «Splendid Palace» norisināsies divas filmu programmas. Spīķeros notiks brīvdabas kino programma «Komēdijas cauri laikiem», kurās rādīs trīs oriģinālas, smieklīgas un asprātīgas komēdijas.

Festivāla organizatori arī norādīja, ka šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma tiks atjaunots «Baltās nakts» tramvajs, kas savienos Rīgas centru ar vienu no tālākajiem norises punktiem, kursējot maršrutā Ausekļa iela-Gaujas iela-Ausekļa iela.

Iniciatīvu programmu veidotāja Madara Gruntmane piedalās preses konferencē, kurā informē par mūsdienu kultūras forumu "Baltā nakts"

FOTO: Ieva Čīka/LETA

«Baltā nakts» šogad koncentrēsies ierastās ģeogrāfiskās vietās - Rīgas centrā, Vecrīgā, Spīķeru kvartālā, kā arī tuvējā Pārdaugavā. Īpaši aktīva šogad būs Miera iela un tai blakus esošie kvartāli - no Gaujas ielas mākslinieku kvartāla, Lielajiem kapiem līdz Brīvības ielai.

«Baltā nakts» Rīgā notiks 11.reizi, un tā ir daļa no starptautiska projekta «Eiropas Baltās naktis», ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas: Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. Patlaban «Balto nakti» vai līdzvērtīgus pasākumus organizē arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO