Starptautiskais jaunā teātra festivāls «Homo Novus», kas līdz šim notika reizi divos gados, ar šo gadu kļūs par ikgadēju pasākumu un izmēģina jaunu formātu - izrāžu sēriju visa rudens garumā, informē festivāla organizatori. Saturiski festivāls turpinās iepazīstināt ar pasaules laikmetīgajā teātrī un dejā sastopamo formātu, stāstu un mākslinieka - skatītāja attiecību daudzveidību un piedāvās mākslas darbus, kuru centrā ir mūsdienu pasaule visā tās skaistumā un neglītumā.

Festivāls sāksies ar diviem pasākumiem septembrī, kas aicina būt klāt izrādes radīšanā - tas ir britu rakstnieka un režisora Anta Hemptona darbs «Statisti», kura norisē izšķiroša loma ir tieši skatītājam, un latviešu, somu un portugāļu horeogrāfu ielūgums kopīgi piedzīvot to nedefinējamo stāvokli, ko sauc par radošo procesu.

Savukārt oktobrī festivāls turpināsies ar programmu «Uzmanību, Austrija!», kas iepazīstinās ar trīs austriešu mākslinieku - Annas Mendelsones, Simona Maijera un Filipa Gemahera daiļradi. Kulmināciju «Homo Novus» sasniegs novembrī, mēneša otrajā nedēļā aicinot uz izrāžu, lekciju un instalāciju programmu, kurā piedalīsies mākslinieki no Nīderlandes, Lielbritānijas, Alžīrijas, Marokas, Itālijas, Latvijas un citām valstīm.

Festivāla atklāšanas izrāde ir britu režisora, dramaturga un rakstnieka Anta Hemptona darbs «Statisti», kas 13.septembrī un 14.septembrī notiks Latviešu biedrības nama lielajā zālē.

Savukārt līdz 16.septembrim Zunda dārzā Pārdaugavā un vairākās Rīgas publiskajās telpās notiks starptautiskā laboratorija «Dejas ateljē». Tās laikā pieci jauni, dažādu rokrakstu un interešu horeogrāfi kopīgi meklēs atbildes uz jautājumu par radošā darba vērtību, tā vietu ārpus mēģinājumu zāles un pieejamību skatītājam.

«Dejas ateljē» idejas autors somu horeogrāfs Veli Lehtovāra šādas laboratorijas ir rīkojis vairākās Eiropas pilsētās. Rīgā viņam pievienojušies portugāļu dejotāja Marija Silva Fereira un trīs spilgtākie savas paaudzes latviešu horeogrāfi Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Kristīne Brīniņa.

Sagaidāms, ka 9. septembrī un 15. septembrī «Dejas ateljē» Zunda dārzā vērs durvis apmeklētājiem. Mākslinieki trīs stundas darbosies publikas priekšā, sarunājoties, aicinot vērot vai sekot līdzi. Ieeja bez maksas jebkurā laikā no plkst.18 līdz plkst.21.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams