Džastins Trudo Ādažu bāzē

FOTO: Armīns Janiks: Aizsardzības ministrija

Ādažu bāzē šodien Kanādas premjerministrs Džastins Trudo Kanādas vadītā NATO bataljona karavīriem pateicās par dienestu Latvijā.

Trudo uzrunā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem pateicās par dienestu Latvijā un uzsvēra alianses vienotību, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Tāpat Kanādas politiķis Ādažu bāzē tikās ar kaujas grupas un Latvijas karavīriem un ar Latvijas aizsardzības nozares amatpersonām apskatīja Ādažu bāzes infrastruktūru, kaujas grupas tehniku un ekipējumu.

Trudo piedalījās svecīšu nolikšanā, godinot kritušo karavīru piemiņu.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

TVNET jau rakstīja, ka otrdien, 10.jūlijā, Latvijas armija atzīmē 99. dzimšanas dienu, un Aizsardzības ministrija (AM) aicina ikvienu valsts iedzīvotāju piedalīties armijas dibināšanas gadadienai veltītajā akcijā «Pasveicini karavīru!», TVNET uzzināja AM.

Ministrija aicina armijas dienā ar sveicienu iepriecināt radiniekus, draugus, kaimiņus vai citus pazīstamus cilvēkus, kuri ir Nacionālo bruņoto spēku karavīri vai zemessargi. Šāds sveiciens var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums.

Otrdien, 10.jūlijā, Rīgā, Esplanādē notiks Latvijas armijas 99.dzimšanas dienai veltīts svinīgais koncerts, kura ietvaros plkst.18:00 muzicēs Zemessardzes bigbends un Zemessardzes koris «Stars» diriģenta kapteiņa Anda Kareļa vadībā. Savukārt plkst.19:00 – Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris diriģenta kapteiņa Džona Fulertona (John Fullerton) vadībā un plkst. 20:00 Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra un Zemessardzes orķestra koporķestris. Koncerta programmā populāras latviešu un kanādiešu melodijas.

Tāpat Latvijas armijas dzimšanas dienā atkārtoti norisināsies zibakcija «Esmu zemessargs», kurā zemessargi tiks aicināti iespēju robežās 10.jūlijā ierasties darba vietā lauka formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu.

Ja neviens karavīrs nav pazīstams personīgi, Latvijas armiju var apsveikt arī sociālajos tīklos - @Latvijas_armija Twitter, @latvijas-armija draugiem.lv, @latvijas_armija Instagram un @Latvijasarmija Facebook! Sveicienam sociālos tīklos AM aicina pievienot tēmturi #pasveicinikaravīru.

Latvijas armija tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no bermontiešu karaspēka.

Raksts turpinās pēc reklāmas

1919.gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzs divīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6.jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 10.jūlijā tika izdota pavēle Nr.1 Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Dāvids Sīmansons paziņo par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā.

Akciju «Pasveicini karavīru» atbalsta latviešu populārās mūzikas programma Latvijas Radio 2. Radio aicina sūtīt sveicienus karavīriem un zemessargiem «Labas apetītes vēlējumu koncerta» īpašajai programmai, kas skanēs otrdien, 10. jūlijā laikā no 13:00 līdz 14:00. Nosūtīt sveicienus karavīriem un zemessargiem Latvijas Radio 2 «Labas apetītes vēlējumu koncertam» iespējams elektroniski Latvijas Radio 2 mājas lapā: https://lr2.lsm.lv/lv/lr2/raidijumi/labas-apetiites-velejumi/ vai rakstot vēstuli uz pasta adresi: «Labas apetītes» vēlējumu koncerts, Doma laukums 8, Rīga, LV-1505.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO