Diāna Dadzīte

FOTO: Ieva Makare / LETA

Latvijas delegācijas karognesēja Riodežaneiro paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā būs vieglatlēte Diāna Dadzīte, aģentūru LETA informēja Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK).

Riodežaneiro paralimpiskās spēles norisināsies no 7.septembra līdz 18.septembrim. Latviju tajās pārstāvēs 11 sportisti sešos dažādos sporta veidos - airēšanā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, iejādē, kā arī vieglatlētikā.

Latvijas delegācijas karognesējas gods paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā uzticēts vieglatlētei Diānai Dadzītei.

Dadzītei, kura Olimpiādei kvalificējās pasaules čempionāta laikā, šīs būs pirmās paralimpiskās spēles karjerā, tomēr nesen notikušajā Eiropas čempionātā Itālijā vieglatlēte uzrādīja izcilus rezultātus, izcīnot pilnu medaļu komplektu.

Paralimpieši atklāšanas ceremonijas parādē dosies modes mākslinieces Ivetas Purmales no lina darinātos tērpos. Uz katra parādes tērpa ir iestrādāta kāda latviešu rakstu zīme, kuru izvēlējies pats paralimpietis.

Tāpat trešdien tika prezentēti «adidas» starta, iesildīšanās un brīvā laika apģērbu komplekti, kurus paraolimpiešiem nodrošina veikals «Komanda».

Prezentācijas laikā tika atklāta arī fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma personālizstāde «Ceļš līdz Rio», kur paralimpieši parādīti ikdienas treniņu procesā. Izstāde tirdzniecības centrā «Domina Shopping» ir apskatāma līdz 18.septembrim.

No Latvijas vieglatlētiem uz paraolimpiskajām spēlēm dosies Dadzīte (šķēpmešana un diska mešana), Taiga Kantāne (diska mešana un lodes grūšana) un Aigars Apinis (diska mešana), kā arī Edgars Bergs (lodes grūšana).

Kantānei šīs būs otrās paralimpiskās spēles karjerā, kamēr pieredzējušais Apinis sacentīsies jau savā piektajā Olimpiādē, un no Latvijas delegācijas viņš ir pieredzes bagātākais paralimpietis. Riodežaneiro viņš atšķirībā no citām reizēm startēs tikai diska mešanā - disciplīnā, kurā pērn pasaules čempionātā Dohā izcīnīja zeltu.

Tikmēr Bergs, kurš veselības dēļ izlaida Londonas spēles 2012.gadā, pērn sevi lieliski pierādīja pasaules čempionātā Dohā, kur tikai par diviem centimetriem atpalika no pirmās vietas.

Arī šogad iejādes sportā Latviju pārstāvēs sportists Rihards Snikus ar zirgu King of the Dance. Šīs būs sportista otrās paraolimpiskās spēles viņa karjerā, bet pirms četriem gadiem Londonā viņš bija uzreiz aiz goda pjedestāla.

Paraolimpiskajās spēlēs atkārtoti startēs arī peldēšanas pārstāvis Jānis Plotnieks, kurš Londonā izcīnīja astoto vietu peldējumā uz muguras.

Riodežaneiro spēles Latvijai būs īpašas ar to, ka šogad valsts gods tiks aizstāvēts arī trīs sporta veidos, kuros līdz šim sportisti nebija kvalificējušies, - loka šaušanā, ratiņpaukošanā un airēšanā.

Loka šaušanā Latviju pārstāvēs divi sportisti - Ieva Melle un Gints Jonasts -, kuri startēs ne tikai individuāli, bet arī jaukto komandu sacensībās. Melle jūlija sākumā triumfēja Latvijas Olimpiādē, kamēr pasaules čempionātā bija sestā. Savukārt Jonasts, kurš pretendēja uz startu arī pirms četriem gadiem Londonā, no paralimpisko spēļu rīkotājiem šoreiz saņēmis īpašo ielūgumu jeb «wild card».

Tikmēr ratiņpaukošanā Latviju pārstāvēs Poļina Rožkova, kura šajā sporta veidā pasaules rangā sasniegusi pirmo vietu.

Pirmo reizi Latvijas vārds parādīsies arī paralimpiskajā airēšanā, kur Riodežaneiro septembrī startēs Eduards Pupelis un Žanna Čveckovska.

Riodežaneiro paraolimpiskās spēles norisināsies no 7.septembra līdz 18.septembrim.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO