FOTO: @metallica

Jau ziņots, ka amerikāņu smagā roka apvienība «Metallica» novembrī laidīs klajā vienpadsmito studijas albumu «Hardwired ... to Self-Destruct». Pāris dienas pēc tam, kad publiskots arī pirmais vēstnesis no gaidāmā albuma - singls «Hardwired», tas piedzīvoja savu debiju koncertā Mineapolē. Jaunās dziesmas pirmais dzīvais priekšnesums sestdienas vakarā notika tikai dažas dienas pēc grupas paziņojuma par pirmā jaunā albuma izdošanu pēdējo astoņu gadu laikā.

«Metallica» vispirms izdeva dziesmas studijas ierakstu un pēc tam to izpildīja koncertā. Šāds lēmums tika pieņemts, jo grupas dalībnieki esot «atvēlējuši daudz laika un piepūles dziesmu izveidē» un nav vēlējušies, lai fani, kuri nebija koncertā, klausītos zemas kvalitātes dziesmas ierakstu.

«Veidojot jauno albumu, mēs sapratām, ka mēs atvēlējām daudz laika un pūļu, lai dziesmas būtu labas. Ja mums būtu jāizvēlas, mēs labāk sniegtu faniem studijas ierakstu, nevis draņķīgu «iPhone ierakstu» no stadiona aizmugures. Saprotiet to, kā gribat,» intervijā žurnālam «Rolling Stone» atklāja bundzinieks Larss Ulrihs.

Diemžēl tieši šāds draņķīgs ieraksts arī Youtube ir pieejams. Noskaties!

Studijas ieraksts iznāks 18. novembrī ar nosaukumu «Hardwired... to Self-Destruct». Šis būs grupas pirmais albums kopš 2008. gada «Death Magnetic».

«Ja studijas ieraksts neiznāks šogad, tas nebūs tāpēc, ka tas nav pabeigts. Tas būs tāpēc, ka kaut kādu kosmisku iemeslu dēļ labāk to būtu izlaist vien nākamgad,» stāstīja 52 gadus vecais bundzinieks.

Albumu producējuši grupas dalībnieki Džeimss Hetfīlds un Lars Ulrihs, kā arī producents Gregs Fidlmans (Greg Fidelman).

Atgādinām, «Metallica» Latvijā uzstājusies divas reizes - «Arēnā Rīga» un Skonto stadionā.

Pēc jaunā albuma iznākšanas grupa dosies vērienīgā ASV koncertturnejā. Albumam veltītā koncertturneja sāksies nākamā gada janvārī.

«»Death Magnetic» turnejā mēs trīs gadu laikā sniedzām 180 koncertus,» žurnālam «Rolling Stone» norāda bundzinieks Larss Ulrihs. «Tāds režīms mums der. Janvārī mēs sāksim koncertēt un tad jau izdomāsim, ko darīsim Ziemeļamerikā. Taču jau tagad zinām, ka diezgan daudz koncertēsim Amerikā.»

Ulrihs sacīja, ka grupa ļoti vēloties spēlēt dziesmas no jaunā albuma.

«Man šķiet, ka būs interesanti koncertos spēlēt jaunās dziesmas, bet mēs, kā jau ierasts, katru reizi mainīsim dziesmu sarakstu,» viņš piebilda.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO