Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs ceturtdien nesasniedza Riodežaneiro olimpisko spēļu pusfinālu, tādējādi noliekot savas čempiona pilnvaras. Pusfinālu ceturtdien neizdevās sasniegt arī otram Latvijas BMX riteņbraucējam Edžum Treimanim.

Ceturtdaļfinālā Štrombergs ieguva 14 punktus, kas bija tikpat, cik vēl diviem riteņbraucējiem, taču šveicietim Davidam Grafam bija labāki papildrādītāji, tāpēc latvietis kā pirmais palika ārpus pusfināla dalībniekiem. Savukārt Treimanis tika pie 15 punktiem, kas starp viņa ceturtdaļfināla dalībniekiem arī deva piekto vietu, no iekļūšanas pusfinālā atpaliekot par vienu punktu.

Jau sacensību pirmajā braucienā startēja Treimanis, kurš sākotnēji bija ceturtajā vietā, taču beigās finišēja septītais. Savukārt uzreiz pēc tam nākamajā brauciena sacentās Štrombergs, kurš pašā startā bija līderis, bet pēc tam sāka atpalikt. Distances vidū izveidojās iespaidīgs kritiens, kurā iesaistījās arī latvietis un piedzīvoja kritienu. Tiesa, viņš spēja piecelties un sasniegt finišu sestajā vietā.

Šajā braucienā smagu kritienu piedzīvoja arī titulētais brits Laiems Filipss, kurš pēc tam traumas dēļ atteicās no sacensību turpināšanas un izstājās no Olimpiādes.

Otrajā sesijā Treimaņa braucienā arī bija iespaidīgs kritiens, bet Latvijas riteņbraucējs no tā veiksmīgi izvairījās un finišu sasniedza trešajā vietā. Tikmēr Štrombergs savā braucienā atkal bija ātrs starts, bet turpinājumā atkāpās. Tas atmaksājās, jo priekšā Latvijas sportistam bija kritiens, ko viņš apbrauca un finišā ieņēma ceturto pozīciju.

Noslēdzošajā braucienu sesijā Treimanis spraigā cīņā bija piektais, taču tas nozīmēja, ka viņš par punktu atpalika no iekļūšanas pusfinālā. Latvietis bija piektais arī trīs braucienu summā.

Tikmēr Šrombergs savā noslēdzošajā braucienā, kurā startēja tikai pieci riteņbraucēji, jau pašā sākumā atpalika no konkurentiem, taču beigās aizcīnījās līdz ceturtajai vietai un viņam neizdevās sasniegt pusfinālu, jo noslēdzošajā etapā uzvarēja šveicietis Davids Grafs. Tas nozīmēja, ka Latvijas sportists arī kopējā ieskaitē palika piektais un noslēdza dalību Olimpiādē.

Štrombergs trešdien kvalifikācijā bija septītais ātrākais, no uzvarētāja, francūža Žorisa Dodē atpaliekot par 0,336 sekundēm. Tikmēr otrs Latvijas BMX riteņbraucējs Treimanis piedzīvoja kritienu un sacīksti turpināt nevarēja.

Pēc individuālajos braucienos uzrādītajiem rezultātiem sportisti tika izsēti dalībai ceturtdaļfinālā, kur riteņbraucējiem trijos braucienos tika piešķirts punktu skaits, kas vienāds ar viņu ieņemtajām vietām. Katra ceturtdaļfināla četri vismazāk punktu saņēmušie riteņbraucēji iekļuva pusfinālā, kur arī tiks aizvadīti trīs braucieni un pēc šādas pašas sistēmas noteikti finālisti. Finālā tiks aizvadīts viens brauciens, kurā riteņbraucēji spēkosies par medaļām.

Piektdien norisināsies pusfināls un fināls.

Štrombergs ir pasaulē vienīgais divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā, kurā olimpiskās godalgas tiek izcīnītas kopš 2008.gada. Savu pirmo olimpisko zelta medaļu valmierietis izcīnīja 2008.gadā Pekinā, bet 2012.gadā Londonā viņš panākumu atkārtoja.

Štrombergs bija Latvijas delegācijas karognesējs olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, bet pēc tam viņš kopā ar komandu devās uz ASV, kur nedēļu turpināja gatavoties sacensībām. Ar Štrombergu un Treimani kopā gatavojās arī Kristens Krīgers, kurš ir komandas rezervists.

Pirms četriem gadiem Londonā Latviju BMX riteņbraukšanā pārstāvēja Štrombergs, Treimanis un Rihards Veide, bet dāmu sacensībās uz starta izgāja Sandra Aleksejeva. Latvijai trīs ceļazīmes bija arī 2008.gadā Pekinā, kad BMX riteņbraukšana debitēja olimpiskajā programmā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO