Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra maču pret Čehiju uzvarēja ar gribasspēku, cīņu un raksturu aizsardzībā, pēc dueļa norādīja valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Latvijas basketbolisti Serbijas galvaspilsētā Belgradā notiekošā Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrajā mačā otrdien ar 71:59 (13:20, 18:10, 20:15, 20:14) pārspēja Čehiju, nodrošinot sev pirmo vietu apakšgrupā, kas dos teorētiski izdevīgāku pretinieku pusfinālā, kurā piektdien, visticamāk, nāksies spēlēt pret Puertoriko izlasi.

«Pārliecība par uzvaru bija aptuveni pusotru minūti līdz pamatlaika beigām, kad starpība bija 11 punkti. Lai šādos gadījumos atspēlētos, pretiniekam ir nepieciešama liela veiksme, bet mums «jāsaliek rokas kabatās». Tomēr spēle nevienu brīdi nedeva iemeslu par uzvaru domāt ātrāk,» pauda Bagatskis. «Lielajā pārtraukumā spēlētājiem teicu, ka viņiem ir jānomierinās un nevajag pievērst uzmanību tiesnešiem. Spēlējām, it kā tiesnešu nemaz nebūtu, jo viņi atļāva spēlēt fizisku spēli. Varbūt sākumā tam pat nebijām gatavi, jo čehi nepārsteidza ne no tehniskā, ne no taktiskā arsenāla. Čehija darīja tieši to pašu, ko pagājušajā gadā, taču nebijām gatavi viņu spēka spiedienam. Vajadzēja vārda tiešajā nozīmē nomierināties. Šo spēli uzvarējām ar gribasspēku, cīņu un raksturu aizsardzībā. Protams, bija kļūdas, bet priecēja, ka nomierinājāmies un otrajā puslaikā kļūdījāmies tikai trīsreiz.»

«Visas maiņas šoreiz noturēja spēli tajā pašā līmenī un sniegumu nepasliktināja. Bieži spēlētāji, kuri nāca uz maiņu, deva cerību. Zinājām, ko šajā spēlē darīsim, un tā pārbaudes mačos nemaz nespēlējām, aizsardzībā no šā arsenāla neparādot neko. Bija skaidrs, ka Tomāšu Satoranski segs Ojārs Siliņš vai Jānis Timma, bet pēc tam bija jātiek galā ar Janu Veseliju.

Domāju, šis plāns nostrādāja par 95%. Ja divi šie Eiropas dūži nospēlēja šādi, tad jau laikam aizsardzībā nebijām nemaz tik slikti,» uzskata Bagatskis.

Latvijas izlases galvenais treneris norādīja, ka šādos mačos nepieciešams provocēt, bet atslēgas vārdi komandā pirms šīs spēles bija kustība un agresivitāte.

«Kustība nenozīmēja ātri mest - Čehija ir lēna komanda, un viņiem ar laiku ir jālūst. Pārbaudes spēles čehi brīžiem aizvadīja izcili, bet vājas fiziskās sagatavotības dēļ brīžiem viņu vienkārši nebija. Tas bija arī šoreiz - pāris brīvie metieni spēles noslēgumā bija bezcerīgi,» uzsvēra Bagatskis. «Veselijs brīžiem iedvesa bijību - lec pēc visām bumbām un mēģina visur paspēt. Spriežot pēc Čehijas aizsardzības, labākā taktika bija doties garāmgājienā un bumbu atmest uz āru.»

Bagatskis arī uzslavēja Latvijas izlasē atbildīgākajos turnīros vēl nespēlējušos Anžeju Pasečņiku, Jāni Bērziņu un Ingu Jakoviču.

«Neesmu daudz redzējis, kā Anžejs spēlē Spānijā, taču zinu, kā viņš pirms tam to darīja «VEF Rīga» sastāvā. Ne tikai viņš, bet arī Jakovičs un Bērziņš. Viņi šobrīd izlasē spēlē citādāku basketbolu. Tas ir pateicoties tam, ka apkārt ir labi spēlētāji, kuri ir motivēti un agresīvi. Ja gribi ar viņiem būt uz viena viļņa, ir jādara tas pats. Anžejs spēlē pret Čehiju izdarīja labu un kvalitatīvu darbu. Nedomāju, ka jābūt kādiem jautājumiem, kāpēc viņš ir izlases sastāvā, lai gan pirms turnīra dzirdēju daudz kritikas,» atzina Bagatskis, kurš potenciāli nākamo Latvijas pretinieci Puertoriko novērtēja kā «wild» komandu (tulkojumā no angļu valodas – mežonīga).

«Pie mazākās iespējas Puertoriko met - trīs basketbolisti lido pakaļ bumbai un mēģina atskriet atpakaļ aizsardzībā. Ja nemācēsim nospēlēt uzbrukumā gudri un pamatoti, lai aizsardzībā viņiem nebūtu pārsvars, kā arī vāksim atlēkušās bumbas un paātrināsim spēli, tad viss būs kārtībā,» sacīja treneris, piebilstot, ka Latvijas izlasei rīt piešķirta brīvdiena.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO