Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursa uzvarētāji - Lielbritānijas arhitektu biroja Adjaye Associates un viņu Latvijas partneru AB3D tandēma radītais darbs

FOTO: publicitātes

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds (LLMMF) ir pagodināts paziņot, ka Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursa žūrija par atbilstošāko piedāvājumu topošā muzeja veidolam atzinusi Lielbritānijas arhitektu biroja Adjaye Associates un viņu Latvijas partneru AB3D tandēmā radīto darbu.

Ar konkursa uzvarētāju notiks sarunas par līguma nosacījumiem, un paredzams, ka līdz 2016. gada beigām LLMMF parakstīs līgumu ar arhitektu biroju, lai 2017. gadā sāktu muzeja projekta izstrādi un 2018. gadā New Hanza City teritorijā sāktu muzeja ēkas būvniecību.

Dace Melbārde, Latvijas Republikas kultūras ministre, norādīja: «Ar starptautisku arhitektūras izcilību un Latvijas arhitektu būtisku pienesumu mēs esam krietnu soli tuvāk ilgi gaidītai būvei – Laikmetīgās mākslas muzejam. Paldies visiem par līdz šim atbildīgi darīto – mecenātiem, konkursa rīkotājiem, arhitektiem un žūrijai. Izvēlētajam projektam ir potenciāls papildināt Ziemeļeiropas arhitektūras vietzīmju karti ar Latvijai raksturīgu veidolu un materiālu lietojumu.»

Žūrijas vērtējumā Adjaye Associates izstrādātais projekts ir «izceļams kā skaista un poētiska atbilde uz metu konkursa grūto uzdevumu».

Deivids Bikls (David Bickle), LLMM metu konkursa žūrijas priekšsēdētājs un Design, Exhibitions and FuturePlan direktors Viktorijas un Alberta muzejā Londonā, norādīja: «Šis piedāvājums ir ne vien elegants konkursa uzdevuma risinājums, bet

visupirms tas ir atbilstošs Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.

Komanda ir veiksmīgi izmantojusi dzidro un maigo ziemeļu gaismu, kas bijis galvenais darba iedvesmas avots, ar tās palīdzību akcentējot telpas organizāciju un daudzveidību. Ēkas apjoms rezonē ar tradicionālo vietējo arhitektūru un piedāvā elastīga plānojuma telpu grupas ar pamanāmu un uzrunājošu ieeju. Paredzams, ka atvērto un mājīgo muzeja veidolu novērtēs tā apmeklētāji un muzejs būs topošā kvartāla rota.»

Detalizētāk iepazīties ar visu septiņu komandu piedāvājumiem – muzeja ēkas vizualizācijām, filozofiskajām koncepcijām un plānojumiem iespējams virtuālajā izstādē šeit:

Šeit

Muzeju paredzēts atklāt 2021. gadā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO