Anglijas futbola izlases līdzjutējs Endrjū Bačs ir viens no daudzajiem Krievijas futbola huligānu upuriem Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā Marseļā. Pēc brutāla uzbrukuma viņš atradās komas stāvoklī un bija par mata tiesu no nāves. Huligāni uzbrukuma laikā ar kājām viņam spēra pa galvu. Kamēr Francijas policisti 51 gadu vecajam vīrietim veica sirds masāžu, lai atdzīvinātu, vardarbīgi noskaņotie Krievijas huligāni spļāva virsū un sauca «mirsti, mirsti, mirsti», vēsta britu izdevums «The Sun».

Divi Krievijas huligāni vēlēja Bačam nāvi brīdī, kad Anglijas izlases atbalstītājs atradās komā. Vien Francijas policista prasmīgā rīcība viņam atgrieza dzīvību.

51 gadu vecais vīrietis tika spārdīts, sists ar metāla stieni vai āmuram līdzīgu priekšmetu, tiekot pamests kādā Marseļas pilsētas laukumā nomiršanai. Cīnoties par savu dzīvību, Bačs smagā stāvoklī tagad atrodas vienā no Marseļas slimnīcām.

Viņa brālis Dīns un 26 gadus vecais dēls Harijs ieradušies Francijā, lai būtu kopā un atbalstītu. Dakteri pieļauj, ka Bačam varētu būt nopietnas, paliekošas smadzeņu traumas.

«Viņš neelpoja. Netālu bija apmēram 30 policisti, bet viņi neko nedarīja,» stāstīja aculiecinieks. «Es paskatījos viņiem sejās un teicu: viņš mirst. Viens no policistiem sniedza viņam sirds masāžu. Divi Krievijas huligāni pienāca klāt un spļāva virsū un sauca: mirsti, mirsti, mirsti...»

Endrjū Bača dēls «The Sun» pastāstīja, ka viņa tēvs ir Anglijas futbola izlases līdzjutējs, nevis huligāns.

«Viņš ir 51 gadu vecs. Viņš nav huligāns. Kas tie ir par cilvēkiem, kas citam spēj nodarīt ko tādu?»

Iepriekš viens no Krievijas futbola huligāniem, kurš ir Maskavas kluba «Lokomotiv» fans, Francijas ziņu aģentūrai AFP norādīja, ka viņa domubiedru motīvi Eiropas čempionātā ir parādīt savu spēku.

Trešdien Krievijas izlase aizvadīs otro spēli Eiropas čempionāta grupu turnīrā, Lillē tiekoties ar Slovākijas futbolistiem. Francijas policija sola strādāt pastiprinātā režīmā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams