Kļūt par prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» kalnu karaļa kopvērtējuma līderi nebija plānots, atzina Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš.

27 gadus vecais Skujiņš no «Trek-Segafredo» vienības trešdien ar teicamu sniegumu, piedaloties dienas atrāvienā, kļuva par «Tour de France» kalnu karaļa kopvērtējuma līderi.

«Uz šo velobraucienu ierados, lai palīdzētu savas komandas līderiem Baukem Molemam un Jonam Degenkolbam uzvarēt kādā no posmiem, tomēr tagad esmu ticis pie punktotā krekla, kas pienākas kalnu karalim. Tas nebija plānots,» portālā «Liberation.fr» citēts Skujiņš.

«Pirms trešdienas posma domāju, ka šajā etapā kalnos varētu «paspēlēties», lai gan maršrutu es pārāk nebiju studējis. Es dodu priekšroku lēmumu par savām rīcībām pieņemt trasē. Divas sekundes un aiziet - es uzbrūku!»

«Redzēsim, vai man izdosies šo krekliņu saglabāt arī tuvākajās dienās. Tas ir patīkami, lai gan krekls ir nedaudz par lielu,» ar humoru piebilda latvietis.

Arī ceturtdien «Tour de France» dalībniekus gaida kalnu posms, kura garums būs 181 kilometrs.

Skujiņš norādīja, ka viņam svarīgi ir izbaudīt riteņbraukšanu.

«Francijā šis sporta veids tiek uztverts ļoti nopietni. Kad 2011. un 2012. gadā startēju «La Pomme Marseille» komandā, mums vienmēr teica, ka mums ir jāizdara savs darbs. Tomēr es neesmu gatavs uzņemties visas ciešanas un uzupurēšanos šajā sporta veidā, ja nedrīkstu izbaudīt pārējo - ceļošanu, dabu, draugus. Mana dvēsele vairāk atbilst kalnu riteņbraucējam, ne klasiskam šosejas braucējam.»

«Riteņbraukšana ir jautrs sporta veids. Otrajā posmā redzējām līdzjutēju, kuram uz galvas bija velosipēda ritenis. Tas lika mums pasmieties. Savukārt citu dienu komandas autobusā uzliekam vācu mūziku un trakojam. Komanda mums to atļauj, jo zina, ka protam būt arī nopietni. Es nespēju sevi iedomāties nomāktā komandā,» uzsvēra latviešu sportists.

Skujiņš arī atklāja, ka brīvajā laikā viņš daudz lasa grāmatas.

Viņam šis ir pirmais «Tour de France» karjerā. Pērn Skujiņš piedzīvoja debiju lielajās tūrēs, «Vuelta a Espana» izcīnot 123.vietu kopvērtējumā. Savu labāko rezultātu latvietis sasniedza 18.posmā, kurā piedalījās atrāvienā un izcīnīja 17.vietu.

Skujiņš maijā izcīnīja uzvaru vienā no UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena posmiem, triumfējot šo sacensību kalnu karaļa vērtējumā. Tāpat viņš janvāra beigās uzvarēja UCI pirmās kategorijas velobraucienā «Trofeo Lioseta Andratx», kas viņam bija vien otrās sacensības «Trek-Segafredo» komandā.

Jūnijā Skujiņš tika kronēts par Latvijas čempionu individuālajā braucienā.

Šā gada «Tour de France» norisināsies līdz 29. jūlijam, riteņbraucējiem aizvadot 21 posmu.

Pērn «Tour de France» triumfēja brits Kristofers Frūms, izcīnot savu ceturto titulu un trešo pēc kārtas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams