22. un 23.decembri rīdziniekus un pilsētas viesus Bastejkalnā priecēs ledus skulptūru parks "Kur sapņi satiekas"

FOTO: publicitātes

Ziemassvētku laikā Rīgas kultūras centros un baznīcās, kā arī pilsētas ielās un laukumos skanēs svētku koncerti un notiks kultūras pasākumi, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Jau tradicionāli ar Ziemassvētku koncertiem Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā uzstāsies koris "Balsis" kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti. Šos koncertus varēs apmeklēt 22. un 23. decembrī plkst. 20 un 25. decembrī plkst. 23.

23.decembrī svētku koncerti notiks arī Svētā Pētera baznīcā un koncertzālē "Ave Sol", bet 24. un 25. decembrī Melngalvju namā koncertā "Ir Ziemassvētku vakars" muzicēs "City Jazz Big Band" un dziedās koris "Ave Sol".

23.decembrī plkst.19 Latvijas populārākie mūziķi aicina uz Ziemassvētku koncertu Rātslaukumā. Koncertā, kas ir noslēgums un pateicības dāvana visiem, kuri iesaistījās akcijā "Izrotāsim senāko Rīgas egli kopā", ar tradicionālajām Ziemassvētku dziesmām uzstāsies Lauris Reiniks, Linda Leen, Andris Ērglis, Jānis Stībelis, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Evija Sloka, Mārtiņš Ruskis, Ieva Sutugova, grupas "Lady’s Sweet", "Dzelzs Vilks", "PeR", "Dzeguzīte", duets "Dvīnes" un studija "Aprīļa pilieni". Populārie mūziķi arī aicinās cilvēkus kļūt par senā Ziemassvētku stāsta vēstnešiem, stāstot to tālāk saviem draugiem visā pasaulē.

25.decembrī plkst.17 un 26.decembrī plkst.13 Ķīpsalas hallē gaidāms Rīgas Ziemassvētku koncerts "Ziemassvētku zvaigznes". Koncertā skanēs Latvijā un visā pasaulē iemīļotas Ziemassvētku dziesmas un populāra klasiskā mūzika Ingus Pētersona, Annijas Putniņas, Marta Kristiana Kalniņa, grupas "Framest", kā arī kora "Sonore", kamerkora "Austrums" un pūtēju orķestra "Rīga" sniegumā. Ziemassvētku sajūtu raisīs programmā iekļautās pasaulslavenu operu pērles, mūziklu un kino melodijas, kā arī populāri pašmāju komponistu skaņdarbi.

Ziemassvētku koncerti skanēs arī Svētā Pāvila baznīcā, Svētā Jēkaba katedrālē, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā Ģilde", Rīgas Latviešu biedrības namā, Svētās Magdalēnas baznīcā un citviet.

Šajā laikā Rīgā ikviens aicināts apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus, kuri darbojas Doma laukumā, Līvu laukumā un Esplanādē, piedāvājot gan amatnieku un tirgotāju produkciju, gan arī kultūras programmu gan lieliem, gan maziem. Tāpat šajā laikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem iespēja apmeklēt vides objektu festivālu "Ziemassvētku egļu ceļš", kurā apskatāmi 42 vides objekti - tradicionāli un oriģināli rotātas egles, kā arī inovatīvi Ziemassvētku egļu projekti. Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt palīdzēs arī interneta vietnē "www.eglufestivals.lv" atrodamā karte, kurā pieejams ceļa maršruts un objektu apraksti.

Ziemassvētku noskaņa būs rodama arī svētku rotā noformētās galvaspilsētas ielās un laukumos, kur izvietoti lielformāta foto rāmji, lai ikvienam būtu iespēja iemūžināt sevi kādā no Rīgai raksturīgām vietām. Turklāt 22. un 23. decembrī Bastejkalnā rīdzinieku priekam ievizēsies ledus skulptūru parks "Kur sapņi satiekas", kurā eksponētas 22 ledus skulptūras, ko veidojuši starptautisku atzinību guvuši tēlnieki.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO