Latvijas U-20 hokeja izlase sestdien piedzīvoja graujošu zaudējumu pasaules čempionātā A divīzijas pirmajā mačā.

Čempionāta atklāšanas mačā latvieši kapitulēja laukuma saimniekiem kanādiešiem ar rezultātu 0:16 (0:5, 0:6, 0:5).

Jau spēles pirmajās desmit minūtēs Kanādas hokejisti pārspēja Latvijas izlases vārtsargu Raimondu Ermiču četras reizes. Turpinājumā viņa vietā vārtos stājās Jānis Kalniņš, kurš līdz perioda izskaņai kapitulēja tikai reizi.

Tomēr otrajā trešdaļā Kalniņš savos vārtos ielaida vēl sešas reizes, bet trešajā piecas. Kopā Kanādas hokejisti pa Latvijas izlases vērtiem izdarīja 67 metienus.

Uzvarētājiem trīs vārti un četras rezultatīvas piespēles Gabriela Burka rēķinā, bet pa divām reizēm precīzi bija Nazems Kadri, Luks Adamss, Patriss Kormjē, Džordans Eberle un Brendons Kozuns.

Latvijas U-20 valstsvienībai izvirzīts uzdevums saglabāt vietu pasaules čempionāta A divīzijā.

Latvijas U-20 izlases spēļu kalendārs pasaules čempionātā (pēc Latvijas laika):

28. decembrī plkst. 03.00 Slovākija – Latvija;

29. decembrī plkst. 23.00 Latvija – ASV;

30. decembrī plkst. 23.00 Šveice – Latvija.

Latvijas U-20 izlases sastāvs pasaules čempionātam

Vārtsargi: Raimonds Ermičs, Jānis Kalniņš.

Aizsargi: Alberts Iliško, Jānis Šmits, Ralfs Freibergs, Kārlis Kalvītis, Rolands Gritāns, Mārtiņš Jakovļevs, Ēriks Ševčenko, Gvido Kauss.

Uzbrucēji: Roberts Bukarts, Rolands Vīgners, Raimonds Vilkoits, Gunārs Skvorcovs, Artūrs Mickēvičs, Juris Upītis, Mikus Indrašis, Miks Lipsbergs, Rolands Ķēniņš, Ronalds Cinks, Edgars Uļeščenko, Roberts Maziņš.