Šodien, 18. maijā norisinājās preses konference, kurā tika paziņots par leģendārā baletdejotāja un aktiera Mihaila Barišņikova monoizrādes «Vēstule cilvēkam» («Letter to a Man») gaidāmajām viesizrādēm Rīgā. Barišņikovs neslēpa, ka gaida iespēju ar piecām izrādēm priecēt publiku Latvijas Nacionālajā operā, jo viesošanās Latvijā vienmēr esot īpaša. Tam gan ir «augsta» cena, proti, «Brodskis/Barišņikovs» papildus izrāžu dēļ, kas šonedēļ norisināsies Rīgā, Jaunajā Rīgas teātrī aktieris nevarēs būt klāt sava bērna dzimšanas dienas svinībās.

Par ko būs «Vēstule cilvēkam» («Letter to a Man»)?

Izrāde, kuras pamatā ir 20.gadsimta izcilā baletdejotāja Vāclava Ņižinska dienasgrāmatas, tapusi kopdarbībā ar pasaulslaveno režisoru un amerikāņu avangarda klasiķi Robertu Vilsonu. Tā ir balstīta uz Vāclava Ņižinska autobiogrāfiskajiem tekstiem, kurus adaptējis Derils Pinknijs. Iestudējums savu pirmizrādi piedzīvoja pērn Spoleto, Itālijā, šogad tas turpina pasaules turneju, kurā iekļauta arī Barišņikova dzimtā Latvija.

Viesizrādes būs skatāmas Latvijas Nacionālajā operā no 3. līdz 7. augustam

(kopā piecas viesizrādes), kuras organizē «Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds».

Iestudējuma pamatā ir izcilā poļu izcelsmes krievu baletdejotāja un horeogrāfa Ņižinska dienasgrāmatas, kas sarakstītas 1919.gadā, dokumentējot mākslinieka pārdzīvojumus un izgaismojot viņa garīgās veselības sabrukumu. Ņižinskis mira 1950.gadā pēc vairāk nekā 30 psihiatriskajā slimnīcā pavadītiem gadiem.

«Tā nav biogrāfiska izrāde par Ņižinski. Tas nav arī dejas uzvedums.

Tā ir izrāde par cilvēka pārdzīvojumiem un attiecībām ar viņa mākslu,

Dievu, ģimeni un dvēseliskajām dilemmām» izrādi raksturo Barišņikovs.

«Esmu ļoti gandarīts, ka mums ir iespēja trešo reizi strādāt ar izcilo mākslinieku un Latvijas skatītājiem piedāvāt laikmetīgu iestudējumu, kas jau ir izpelnījies lielu atzinību pasaulē. Esmu pārliecināts, ka

šis būs viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas kultūras telpā,»

tā Žagars.

Skaties preses konferences pilno ierakstu šeit:

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO