Ārvalstīs dzīvojošie krievi vairākās pilsētās plāno rīkot mītiņus, tādējādi pievienojoties saviem tautiešiem protestos pret Valsts domes vēlēšanu viltošanu.

Kā vēsta portāls "Snob", Parīzē ar varasiestādēm saskaņota divu demonstrāciju rīkošana - 8.decembrī pie Krievijas vēstniecības un 10.decembrī pie Pompidū centra.

Savukārt Lielbritānijā dzīvojošie krievi ar pilsētas varasiestādēm un policiju saskaņojuši demonstrācijas rīkošanu 10.decembrī Trafalgaras laukumā Londonā.

Dienu iepriekš vēl ieplānota demonstrācija pie Krievijas vēstniecības.

10.decembrī līdzīgi mītiņi gaidāmi arī Berlīnē un Minhenē.

Vāc atbalstītājus protestiem visā pasaulē

Turklāt sociālajos tīklos izveidotas lapas protesta akcijām Dublinā, Ņujorkā, Stokholmā, Frankfurtē, Prāgā, Lionā, Romā, Toronto, Monreālā, Vašingtonā, Harkovā, Tokijā un citviet.

Savukārt pašā Krievijā protesti pret svētdien notikušo vēlēšanu rezultātu viltošanu tiek plānoti vairākos desmitos pilsētu.

Maskavā 10.decembrī iecerēts mītiņš Revolūcijas laukumā. Varasiestādes atļāvušas rīkot protesta akciju ar 300 cilvēku piedalīšanos, lai gan šā mītiņa "Facebook" lapā nolūku doties uz šo demonstrāciju apstiprinājuši vairāk nekā 24 000 cilvēku.

Mazinās atbalsts Putina partijai

Jau ziņots, ka valdošā partija "Vienotā Krievija" svētdien notikušajās vēlēšanās no 450 deputātu vietām ieguvusi 238, kas gan ir ievērojami mazāk nekā 2007.gadā, kad tā izcīnīja 315 mandātus.

Taču vienlaikus tiek ziņots, ka šo vēlēšanu laikā pieļauts nepieredzēti daudz pārkāpumu, ko jau nosodījusi Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju delegācija.

EDSO vadītā starptautisko novērotāju grupa atzinusi, ka Krievijas parlamenta vēlēšanu gaitā konstatēti bieži procedūras pārkāpumi, arī gadījumi, kad vēlēšanu urnās atradušies nelikumīgi ievietoti biļeteni.

Vēlēšanās "nebija vienādu spēles noteikumu", teikts EDSO un Eiropas Padomes novērotāju grupas paziņojumā.

ES kritizē; Gorbačovs aicina rezultātus anulēt

Savukārt Eiropas Savienības (ES) augstākā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrina Eštone otrdien paziņoja, ka ziņas par pārkāpumiem, kas pieļauti pagājušās nedēļas nogalē notikušo Krievijas parlamenta vēlēšanu laikā, ir pamats "nopietnām bažām".

"Ziņas par procesuālajiem pārkāpumiem, piemēram, par nepietiekamo mediju neitralitāti, par nepietiekamo nošķīrumu starp [valdošo] partiju un valsti un par neatkarīgo novērotāju (..) vajāšanu," ir pamats "nopietnam satraukumam, teikts Eštones izplatītajā paziņojumā.

Pēdējais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs trešdien paziņoja, ka Krievijai vajadzētu anulēt pagājušās nedēļas nogalē notikušo parlamenta vēlēšanu rezultātus un izsludināt jaunas vēlēšanas.

Tikmēr Krievijas opozīcija trešdien paudusi apņēmību turpināt protestus pret nule notikušo parlamenta vēlēšanu rezultātu viltošanu, neraugoties uz vairāku simtu aktīvistu arestiem un policijas solījumiem protestus Maskavā apslāpēt.

Otrdienas vakarā, kad Maskavas centrā otro dienu pēc kārtas notika ar tīmekļa starpniecību organizēta protesta akcija pret svētdien notikušajām vēlēšanām, kas atbilstoši opozīcijas vērtējumam nebija nedz brīvas, nedz godīgas, policijas specvienības aizturēja vairāk nekā 550 cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams