Taizemē veco un sirgstošo ļaužu aprūpe lielā mērā gulstas uz radinieku pleciem un prasa arvien lielāku daļu no ģimeņu ienākumiem. Vidējie dati rāda, ka vidēji valsts mērogā ģimenes par savu veco radinieku aprūpi izdod nedaudz mazāk kā trešo daļu savu ienākumu, raksta «Reuters».

Tiek prognozēts, ka līdz 2040. gadam Taizemē darbspējīgo ļaužu skaits populācijas novecošanās dēļ saruks par 11%. Un tas sabiedrībai, kas jau tagad cieš no rekordlieliem parādiem un ekonomiskām grūtībām, varētu izrādīties nepanesami.

Supapana Pulbangjunga sava 75 gadus vecā, ar diabētu un vecuma plānprātību sirgstošā tēva aprūpei pansionātā Taizemē tērē apmēram pusi savas ierēdņa algas. Medicīnas izdevumi un viņa aprūpe sievietei izmaksā vismaz 15 000 bātus jeb aptuveni 380 eiro mēnesī.

Taizemē vecāku un vecvecāku aprūpe vecumdienās tiek uzskatīta par goda lietu.

Un, tā kā taizemieši nav ieraduši veidot uzkrājumus, šī aprūpe lielā mērā balstās tieši uz strādājošajiem ģimenes locekļiem. Aptaujas rāda, ka nekādu uzkrājumu vecumdienām Taizemē nav vairāk nekā ceturtajai daļai no 66 miljoniem valsts iedzīvotāju.

Pensionēšanās vecums Taizemē patlaban ir 60 gadi, taču notiek diskusijas par tā celšanu. «Jaunajai paaudzei tā būs liela nasta,» saka Pasaules bankas eksperte Sutajuta Osornprasopa.

Vecāku aprūpe Taizemē radījusi arī neparastu tendenci - cilvēki, kuri iepriekš devās darba meklējumos uz lielajām pilsētām, tagad atkal pārceļas atpakaļ uz provincēm, lai gādātu par vecākiem vai vecvecākiem, kuriem tas nepieciešams. Un to bieži vien nosaka arī pragmatiski apsvērumi, jo dzīves dārdzība laukos ir mazāka nekā pilsētās.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams