2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā sestdien Latvijas vīriešu futbola valstsvienība izbraukumā ar rezultātu 1:2 (0:0) zaudēja Šveices izlasei.

Spēles rezultātu 63.minūtē atklāja Šveices izlases uzbrukuma līderis Aleksandrs Frejs. Mača 72.minūtē Deniss Ivanovs panāca izlīdzinājumu, bet pēc divām minūtēm Blaise N''Kufo guva otros vārtus Šveices valstsvienības labā.

Jāpiebilst, ka Latvija kopš 69.minūtes spēlēja mazākumā, jo sarkano kartīti saņēma Juris Laizāns.

Spēlē šovakar nepiedalījās uzbrucējs Māris Verpakovskis, kurš ir guvis kājas mikrotraumu.

2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā šogad Latvijas izlasei pēc šī mača paredzēta tikai viena spēle - 15.oktobrī Rīgā pret Izraēlas valstsvienību.

Kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē Latvija izbraukumā ar rezultātu 2:1 (2:0) pieveica Moldovas valstsvienību, bet otrajā mačā Rīgā ar 0:2 (0:1) piekāpās Grieķijai, savukārt Šveices izlase pirmajā mačā viesos spēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar Izraēlu, bet otrajā spēlē sensacionāli savā laukumā ar 1:2 (1:1) zaudēja Luksemburgas komandai.

Latvijai atlases cikla otrajā no deviņām apakšgrupām jāiegūst pirmā vieta, tad Latvijai uzreiz būs garantēta vieta finālturnīrā Dienvidāfrikā. Savukārt, ja Latvija ir starp spēcīgākajām astoņām otro vietu ieguvējām, tad jācīnās otrajā kvalifikācijas riņķī un divu spēļu summā jāizcīna viena no četrām atlikušajām ceļazīmēm uz Dienvidāfriku. No Eiropas Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies 13 izlases. Latvijas apakšgrupā ir Grieķija, Izraēla, Luksemburga, Moldova un Šveice.

Latvijas valstsvienības sastāvs spēlei pret Šveici:

Vārtsargi: Andris Vaņins ("Ventspils"), Aleksandrs Koliņko (bez kluba), Deniss Romanovs (Bukarestes "Dinamo", Rumānija).

Aizsargi: Dzintars Zirnis, Deniss Ivanovs (abi "Liepājas metalurgs"), Kaspars Gorkšs ("Queens Park Rangers", Anglija), Igors Savčenkovs, Deniss Kačanovs (abi "Ventspils"), Igors Stepanovs (bez kluba)

Pussargi: Vitālijs Astafjevs, Aleksandrs Cauņa, Aleksejs Višņakovs (visi "Skonto"), Juris Laizāns (Jaroslavļas "Šiņņik", Krievija), Genādijs Soloņicins ("Liepājas metalurgs"), Vladimirs Koļesņičenko ("Ventspils"), Andrejs Rubins (Baku "Inter", Azerbaidžāna).

Uzbrucēji: Ģirts Karlsons ("Liepājas metalurgs"), Māris Verpakovskis (Vigo "Celta", Spānija), Andrejs Perepļotkins (Dārbi "County", Anglija), Andrejs Butriks ("Ventspils").