Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni ceturtdien pametis slimnīcu pēc svētdien pārciestā uzbrukuma, paužot cerību, ka incidents radīs jaunu dialoga ēru Itālijas politikā.

73 gadus vecais Berluskoni slimnīcu pameta melnā sedanā, pa aizmugures logu mājot žurnālistu pūļiem pie slimnīcas vārtiem. Viņam uz deguna bija neliels pārsējs un liela komprese uz kreisā vaiga.

Īsi pēc tam Berluskoni izplatīja paziņojumu, aicinot uz mieru un dialogu, paužot cerību, ka uzbrukums Itālijas politiskajiem līderiem būs morāla mācība.

"Ja pēc notikušā būs labāka sapratne par mierīgākas un godīgākas valodas nepieciešamību Itālijas politikā, šīs sāpes nebūs bijušas veltas," paziņoja premjers.

Uzbrukums Berluskoni valstī radījis šķelšanos, sabiedrībā izkristalizējoties diviem pretējiem uzskatiem par notikušo, un ap incidentu virmo strīdīgi viedokļi gan parlamentā, gan internetā un ikdienas sarunās.

Trešdien politiskie pretinieki turpināja vārdu karu, apmainoties ar apvainojumiem par "naida gaisotnes" radīšanu, kas izraisīja plašu rezonansi ieguvušo incidentu.

Berluskoni pārstāvētā centriski labējā Tautas brīvības partija Romā izvietojusi plakātus ar uzrakstiem "Pārtrauksim naidu", bet opozīcijā esošo demokrātu paziņojumos pausta "solidaritāte Silvio Berluskoni pēc nejaukās agresijas".

Tajā pašā laikā Romā un Turīnā parādījušies uzbrucēju slavinoši grafiti.

Taču Berluskoni pavēstīja, ka slimnīcā pavadīto dienu laikā viņš jutis, ka Itālijas tauta viņu mīl.

"Man būs divas atmiņas par šīm dienām - dažu naids un daudzu, tik ļoti daudzu itāliešu mīlestība," teikts Berluskoni paziņojumā. "Itālijā neuzvarēs ne nomētāšana ar akmeņiem, ne visļaunākie vārdi. Šajās pēdējās dienās es esmu sajutis, ka pat daži politiskās opozīcijas līderi ir kļuvuši tuvāki."

Itālijas mediji ziņo, ka premjers tiks nogādāts savā villā netālajā Arkorā, kur divas nedēļas atlabs.

Pēc ārstu norādījumiem Berluskoni atsaucis šonedēļ ieplānoto braucienu uz ANO klimata samitu Kopenhāgenā un Ziemassvētku vakarā paredzēto vizīti L''Akvilas pilsētā, kur aprīlī zemestrīcē gāja bojā teju 300 cilvēku.

Ārsti sākumā domāja, ka viņš pēc uzbrukuma slimnīcā pavadīs 24 līdz 36 stundas, taču hospitalizācijas laiks tika pagarināts sakarā ar nemitīgām sāpēm un ēšanas grūtībām. Trieciens pa seju Berluskoni izraisīja spēcīgas galvassāpes un atgriezās vecās kakla sāpes, taču naktī uz ceturtdienu stāvoklis uzlabojās un viņš tika izrakstīts.

Kā jau ziņots, svētdien politiskas akcijas laikā Milānā 42 gadus vecais Masimo Tartalja svieda Berluskoni ar ģipša suvenīru - Milānas katedrāles modeli -, trāpot premjeram pa seju. Berluskoni ir lauzts deguns un izsisti divi zobi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams