Aliss Kūpers, Nīls Daimonds (Neil Diamond), "Dr.John", Toms Veitss (Tom Waits) un Darlīna Lova (Darlene Love) nākamgad tiks uzņemti Rokenrola slavas zālē.

Katru gadu nominēto mūziķu saraksts tiek nosūtīts rokmūzikas ekspertiem no dažādām valstīm, kuri pauž savu viedokli balsojumā. Šogad uz iekļūšanu prestižajā slavas zālē kandidēja 500 mūzikas industrijas pārstāvji. Mūziķi var pretendēt uz uzņemšanu Rokenrola slavas zālē 25 gadus pēc sava pirmā ieraksta iznākšanas. Oficiālā uzņemšanas ceremonija notiks 2011.gada martā.

Kūpers, īstajā vārdā Vinsents Furnīrs, izdevumam "Billboard" atklāja, ka nebūtu pieņēmis šo pagodinājumu, ja tas nebūtu paredzēts visai grupai, kura izjuka 1974.gadā pēc septiņu albumu izdošanas. Pēc tam mūziķis sāka veiksmīgu solo karjeru, pieņemot grupas nosaukumu "Alice Cooper" kā savu pseidonīmu.

"Tā bija sākotnējā grupa, kura radīja visus ikoniskos ierakstus, sākot ar "Love it to Death" līdz "Billion Dollar Babies". Tas, ko es darīju pēc tam, bija tikai atskaņas.

Sākotnējā grupa bija tie puiši, kuriem vajadzēja izsisties, lai pierādītu savu esamību mūzikas industrijā. Es nedomāju, ka varētu to izdarīt kā indivīds," pavēstīja Kūpers.

Nīls Daimonds uzsāka savu karjeru sešdesmitajos gados, rakstot dziesmu liriku citiem mūziķiem, līdz sāka ierakstīt pats savas dziesmas, starp kurām ir pazīstamie popmūzikas hiti "Sweet Caroline" un "Solitary Man".

Alice Cooper Rīgā / Foto: TVNET

Mūziķis "Dr. John" savu karjeru sāka 1959.gadā un ir slavens ar to, ka, radot skaņdarbus, apvieno dažādus mūzikas žanrus, tostarp džezu, R&B un psihedēlisko roku. Tiek uzskatīts, ka no viņa mūzikas ietekmējies gan Ēriks Kleptons, gan Miks Džegers.

Toms Veitss kļuvis slavens, pateicoties savai atšķirīgajai, čerkstošajai balsij un eksperimentālajai pieejai skaņdarbu veidošanā, kas viņam nodrošināja plašus panākumus septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados. Viņš ieguvis "Grammy" balvas par albumiem "Bone Machine" un "Mule Variations".

Savukārt amerikāņu popmūzikas pārstāve Darlīna Lova pirmo reizi atpazīstamību ieguva, dziedot grupas "The Blossoms" sastāvā, ar kuru sadarbojās toreiz vēl mazpazīstamais mūzikas producents Fils Spektors.

Nominētas uzņemšanai slavas zālē tika arī grupas "The Beastie Boys", "Bon Jovi", "Chic", "The J. Geils Band", skotu mūziķis Donovans, reperis "LL Cool J", amerikāņu dziedātājas Laura Nīro un Donna Samersa, kā arī "Joe Tex" un Čaks Viliss, taču šie mūziķi šoreiz netika izvēlēti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams