FOTO: Valsts kanceleja

Premjers Māris Kučinskis izteicies, ka valstij ir nepiedodami maz ienākumu. Tāpat Kučinskis piebilda, ka pirmais atskaites punkts valdības rīcības plānam, kad arī tiks vērtēts ministru darbs un paveiktais, būs 1.jūlijs.

«Mums ir nepiedodami maz ienākumu gan valstij kopumā šobrīd, ja mēs gribam straujāk virzīties uz to dzīves līmeni, kāds ir attīstītajā Eiropas daļā, un nepiedodami maz budžeta ienākumu no tā, ko mēs ar saviem nodokļiem varētu iegūt. Tas nav viens Valsts ieņēmumu dienesta darbs, tas nav viens Finanšu ministrijas darbs, tas ir kopējs darbs, ja reiz mūsu mērķis ir panākt tīru, godīgu Latviju,» intervijā Latvijas Radio trešdienas rīta izteicās valdības vadītājs.

Jau ziņots, ka nesen Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā žurnālā «Ir» atzina, ka viņam ir kauns ka Igaunijā budžets ir lielāks par desmit miljardiem eiro, bet Latvijā ar it lielāku ekonomiku, tas ir ap septiņiem miljardiem.

Kučinskis: Ar demisijas pieprasījumu mani nobaidīt nevarēs

Mani nobaidīt ar demisijas pieprasījumu nevarēs, tā Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības paziņojumu par iespējamu neuzticības izteikšanu intervijā Latvijas Radio komentēja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers norādīja, ka demisijas pieprasīšana tāpat neliegtu viņam strādāt, jo šis jautājums vēl būtu jāvērtē Saeimai. «Mani nobaidīt ar to nevarēs,» viņš teica.

Vaicāts, vai nepieļauj veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) demisijas pieprasīšanu, premjers uzsvēra, ka šobrīd nav iemeslu teikt, ka kāds no valdības ministriem nebūtu gatavs strādāt.

Kučinskis pieļāva, ka jau nākamgad varētu runāt par papildu naudu veselības nozarei, bet tikai tad, ja būs veikts esošās naudas plūsmas pilnīgs izvērtējums un izveidots nākotnes darbības modelis. Savu pozīciju premjers nav gatavs mainīt. «Šobrīd ir veseli punkti, kas jāpaveic. Es gribētu teikt, ka šobrīd sākas veselības ministra uzstāšanās,» sacīja premjers. «Ķeramies pie darba - tad pie naudas,» viņš piebilda.

Kučinskis arī sacīja, ka, visticamāk, 1.maijā uz arodbiedrību protestu nedosies. «Sarunas visu laiku ir bijušas, pozīcijas ir satuvinājušās, bet es jau varu piedāvāt tikai to, ko varu,» uzsvēra premjers.

Turpinot šo tematu intervijā raidījumā «900 sekundes», Kučinskis sacīja, ka ar Belēviču ir bijušas sarunas par to, kurš kura pusē atrodas, bet šobrīd šādas domstarpības esot kliedētas.

Premjers arī pauda neizpratni par nozares arodbiedrības iebildumiem, izsakoties, ka faktiski redz bailes, ka varētu tikt caurskatīta nozare un ieviesta skaidrība.

Tāpat Kučinskis piebilda, ka pirmais atskaites punkts valdības rīcības plānam, kad arī tiks vērtēts ministru darbs un paveiktais, būs 1.jūlijs.

Kā vēstīts, ņemot vērā, ka apstiprinātajā valdības rīcības plānā nav paredzēts konkrēts finansējuma pieaugums no iekšzemes kopprodukta (IKP) veselības aprūpes budžetam, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība drīzumā sasauks ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par neuzticības izteikšanu premjerministram.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO