Kamēr virkne Eiropas valstu imigrācijas krīzes iespaidā diskutē par Šengenas zonas beigām un nepieciešamību robežsardzi atjaunot, vairums robežkontroles punktu, kuros agrāk kūsāja dzīvība, joprojām stāv pamesti un tukši.

Vairākas no 26 Šengenas zonas valstīm jau tagad nolēmušas robežsardzi uz laiku atjaunot, tādējādi cenšoties pasargāt savu valsti no nekontrolēta bēgļu pieplūduma.

Imigranti kā galamērķi iecienījuši turīgākās Eiropas valstis. Eiropas Savienības vienīgā atbilde uz bēgļu krīzi patlaban bijis plāns noteikt tā dēvētās bēgļu kvotas, kas ieceļojušos ļaudis, kuriem ir pamats patvērumu pieprasīt, iespējami vienlīdzīgi sadalītu pat Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tāpat noslēgta vienošanās ar Turciju, ka no turienes uz, piemēram, Grieķiju pāri Vidusjūrai ieceļojušie tiek sūtīt atpakaļ uz Turciju.

Tomēr realitātē ir virkne valstu, kuras no kvotu sistēmas kategoriski atsakās. Un teju puse Šengenas zonas valstu ieviesušas uz robežām kaut kāda veida barjeras, cenšoties apturēt nekontrolētu cilvēku kustību.

Ņemot vērā valstu nevienprātību, nav skaidrs, vai un cik ilgi Šengenas valstu robežkontroles punkti paliks tukši. Kā izskatās robežsargu pamestās un pagaidām brīvās valstu robežas, var aplūkot pievienotajā galerijā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams