«Vienotībai» turpmākajos divos gados ļoti nopietni jādomā par paaudžu maiņu, sestdien partijas kongresā uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete. «Mūsu partijai tuvākajos divos gados ir ļoti nopietni jādomā par paaudžu maiņu,» viņa sacīja.

Kalniete atzina, ka viņu biedē neiecietība un agresivitāte, kas izpaužas partijas biedru vārdos, rīcībā un sarakstē. ««Vienotības» spēks ir tās dažādībā. Spējā atrast līdzsvaru starp konservatīvo un liberālo domu. Taču pēdējā laikā ir uztraucoši vērot, cik ļoti šis iecietības gars iet mazumā.

Partijā arvien noteiktāk iezīmējas oficiālā jeb pareizā līnija un tie, kas tajā vai citā jautājumā domā citādi, tiek apklusināti

un, ja vēl neliekas mierā, tad konservatīvais spārns lielā vienprātībā tos pastumj malā,» viņa teica.

EP deputāte ir pārliecināta, ka «liberāli demokrātisko cilvēku aktīvā apkarošana «Vienotībā» nav tālredzīga, jo tā aizbiedē no partijas atbalstītājiem modernāk noskaņotus cilvēkus, kuriem «Vienotība» Latvijas politiskajā spektrā ir vienīgā iespējamā izvēle».

««Vienotībai», kļūstot arvien konservatīvākai, mazinās cerības piesaistīt jaunās un jaunākās paaudzes vēlētājus. Viņi paliek karājamies tādā kā tukšumā vai seko tādām protesta balsojuma zvaigznēm kā Artuss Kaimiņš. Tāpēc tā ir «Vienotības» atbildība - neatdot jauno paaudzi, kas ir mūsu valsts nākotne, radikāļiem vai populistiem,» sacīja Kalniete.

Krievijas mēģinājumi ietekmēt mūsu politiskos un ekonomiskos lēmumus turpinās kopš valsts neatkarības atjaunošanas, tomēr pēdējos gados spiediens ir būtiski palielinājies, uzsvēra politiķe.

«Diemžēl jāatzīst, ka Latvija ir kļuvusi Krievijas ietekmei īpaši pieejama valsts.

Nē, ne jau pie mums dzīvojošo krievu cilvēku vai pareizticīgo dēļ, bet

nomācoši zemās mūsu tautas pašapziņas dēļ,»

viņa teica.

«Mūsu sociālie tīkli mudž no Krievijas apmaksātiem troļļiem, kas apņirdz Latviju, mūsu cilvēkus un mūsu vērtības.

Un ir pietiekami daudz to, kas šai apņirgšanai piebalso,» akcentēja Kalniete.

Viņa informēja, ka vairs nekandidēs uz partijas domes priekšsēdētājas amatu. «Es priecājos, ka Cēsu mērs Jānis Rozenbergs ir piekritis kandidēt uz šo tik svarīgo partijas vadības amatu. Ja jau viņš spēj ar panākumiem vadīt Cēsis, tad es nešaubos, ka «Vienotība» daudz iegūs, viņam kļūstot par domes priekšsēdētāju,» teica EP deputāte.

Kalniete arī uzsvēra - «ko var atļauties ikviens cits partijas biedrs, to nevar atļauties partijas priekšsēdētājs». «Partijas priekšsēdētājam ir jāpaceļas pāri savai personīgajai patikai un nepatikai un jāstrādā iekļaujoši, pieņemot biedru uzskatu dažādību un to veicinot. Tas prasa ne tikai gudrību un pieredzi, bet arī pacietību, savaldību un laipnību,» runas noslēgumā pauda politiķe.

Jau vēstīts, ka «Vienotība» sestdien pulcējas partijas kongresā, kurā tiks pārvēlēta partijas vadība. Uz «Vienotības» priekšsēdētāja amatu kandidē Āboltiņa un Saeimas deputāts Andrejs Judins.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams