Diennakts tumšajā laikā, īpaši jau rudens un ziemas periodā redzamība ir īpaši svarīga, tādēļ autovadītājiem ir jārūpējas par to, lai logu slotiņas būtu tehniskā kārtībā un logu tīrāmā šķidruma rezerves allaž būtu pietiekamas. Pretējā gadījumā var arī nepamanīt svarīgus notikumus uz ceļa.

Mercedes-Benz sola, ka jaunā SL rodstera īpašniekiem vējstikla tīrīšana būs jauns piedzīvojums, jo vācu inženieri izstrādājuši jauna tipa slotiņas, kas tehnoloģiski ir visai sarežģītas, taču nodrošinās labu redzamību un palīdzēs taupīt logu tīrāmo šķidrumu.

Būtiskākā atšķirība no līdzšinējām logu tīrīšanas sistēmām jaunajā SL būs tā, ka šķidruma izsmidzināšanas sprauslu pie motora pārsega malas nebūs vispār - tās aizstās caurulīšu sistēma un lāzera iegriezumi pašā slotiņas skeletā tā abās pusēs.

Galvenā priekšrocība - tīrīšanas šķidrums tiek izsmidzināts tieši pirms slotiņas / Foto: Mercedes-Benz

Galvenie ieguvumi ir zemāks šķidruma patēriņš, jo tas uz stikla tiek uzsmidzināts precīzi nepieciešamajā daudzumā un tikai tajā pusē, uz kuru pārvietojas slotiņas mehānisms, kā arī uzlabota vispārējā redzamība, jo vairs nebūs tādu brīžu, kuros vējstikls ir nošļākts ar putainu šķidrumu, bet slotiņas vēl nedarbojas.

Foto: Mercedes-Benz

Tāpat jaunajai logu mazgāšanas sistēmai ir trīs darbības režīmi. Viens no tiem ir paredzēts vasaras mēnešiem, kad nepieciešams no loga notīrīt vien plānu putekļu kārtiņu un šķidruma padeves daudzums tiek elektroniski samazināts. Otrs - ziemas periodam, kad logu bieži vien klāj biezs netīrumu un sāls slānis, un tīrīšanai ir nepieciešams lielāks tīrāmā līdzekļa daudzums, bet trešais - brīžiem, kad metāla jumts ir ielocīts bagāžniekā. Šādos gadījumos tīrāmais šķidrums uz loga tiek izvadīts tikai pa slotiņas apakšējā pusē izveidotajiem iegriezumiem, lai nenonāktu salonā, braucēju acīs, matu cirtās un citviet, kur tam nav vietas.

Bez gudrās ūdens padeves sistēmas slotiņu konstrukcijā ir iestrādāts arī apsildes mehānisms. Šķidruma tvertni pret salu nodrošina motora dzesēšanas šķidruma cauruļu tīkls, savukārt pašas slotiņas pret ledus veidošanos un sniega krāšanos pasargā īpaša folija.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams