Latvijas futbola valstsvienība trešdien "Skonto" stadionā Rīgā ar rezultātu 3:2 (2:1) pēdējā 2010. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra 2. apakšgrupas mačā uzvarēja Moldovas izlasi. Divus vārtus Latvijas labā guva Andrejs Rubins. Grupas kopvērtējumā Latvija ierindojās 3. pozīcijā.

Aktīvāk spēli iesāka viesi, bet reālus draudus moldāvi Andra Vaņina sargātajiem vārtiem neradīja. Pēc nospēlētām 10 minūtēm cīņas gaita izlīdzinājās un turpinājās līdzīga spēle.

25. minūtē tika atklāts rezultāts, kad pēc teicamas partnera piespēles no labā flanga, neapstādinot bumbu, no gaisa vārtu augšējā devītniekā raidīja Georgi Ovsjaņikovs, kuram tas bija pirmais gols Moldovas izlases sastāvā - 1:0.

Nedaudz vēlāk (31'') notika pavērsiens laukuma centrālajā daļā, kur sarkano kartīti par spēli ar roku nopelnīja moldāvu kapteinis Sergejs Lašcencovs. Viņš apturēja adresēto piespēli Mārim Verpakovskim, kas būtu izgājis aci pret aci ar Moldovas vārtsargu.

Standartsituāciju pēc šā gadījuma devās izpildīt Andrejs Rubins, kura sistā bumba pēc rikošeta atrada ceļu viesu vārtu kreisajā stūrī - 1:1.

Pašā puslaika izskaņā Latvijas komanda pretuzbrukumā guva vārtus un izvirzījās vadībā. Pēc teicamas Verpakovska piespēles 44. minūtē otro reizi izcēlās Rubins, kas pa zemi sita tālajā labajā stūri, un pirms otrā puslaika Latvija bija priekšā 2:1.

Otrajā puslaikā pārsvars un bumbas kontrole piederēja Latvijas futbolistiem. 69. minūtē uz maiņu iznākušais Kristaps Grebis jau pēc 7 minūtēm guva Latvijas valstsvienības trešos vārtus. Saņēmis filigrānu piespēli no Genādija Soloņicina, viņš neapstādinot bumbu raidīja viesu vārtu tīklā.

Spēles izskaņā Moldova vienus vārtus pēc tāla Sofroni sitiena 89. minūtē atspēlēja, bet tas arī bija viss, un Latvija līdz ar to svinēja uzvaru 3:2 savā pēdējā PK atlases cikla mačā.

Vārtu guvēji: Georgi Ovsjaņikovs (25''); Andrejs Rubins (31'', 44''); Kristaps Grebis (76''); Vjačeslavs Sofroni (89'').

Latvijas valstsvienības kapteinis Vitālijs Astafjevs aizvadīja 157. maču nacionālās izlases sastāvā, atkārtojot Eiropas rekordu starp visiem eiropiešiem visvairāk nospēlēto spēļu ziņā. Tikpat mačos piedalījies vienīgi Martins Reims no Igaunijas, taču viņš savu karjeru jau beidzis.

Abu komandu pirmajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 2:1 uzvaru izcīnīja Latvijas futbolisti. Toreiz mūsu komandā ar precīziem sitieniem izcēlās abi šīsdienas mača dalībnieki Ģirts Karlsons un Vitālijs Astafjevs.

Vēl trešdien 2. grupā līdervienība Šveice savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Izraēlu, bet Grieķija mājās ar 2:1 pieveica Luksemburgu.

FIFA pasaules rangu tabulā Latvija šobrīd ieņem 58. pozīciju, savukārt Moldova ir par 30 vietām zemāk.

Latvijas valstsvienības sākumsastāvs: vārtos Andris Vaņins; aizsargi Kaspars Gorkšs, Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Deniss Kačanovs; pussargi Andrejs Rubins, Aleskandrs Cauņa, Vitālijs Astafjevs, Vladimirs Koļesņičenko; uzbrucēji Māris Verpakovskis, Ģirts Karlsons.