Krievijas valsts televīzija «Russia Today» šodien ziņo, ka jauno dziedātāju konkurss «Jaunais vilnis» nākamgad nenotiks Jūrmalā. Tā direktors Igors Krutojs (Игорь Крутой) medijam apliecinājis, ka konkurss meklē jaunu norises vietu.

Starptautiskā konkursa vadība lēmumu par jaunu norises vietu paziņos līdz šā gada beigām. Kā pretendenti tiek minēti Krima, Soči, Baku, Kaļiņingrada un Kazaņa.

Savukārt portāls «Gazeta.ru» vēsta, ka konkursa «Jaunais vilnis» vadība lēmumu par konkursa norises jauno vietu pieņems līdz gada beigām, ziņu aģentūrai «RIA Novosti» teicis konkursa prezidents komponists Igors Krutojs.

Kā iespējamās nākamās «Jaunā viļņa» norises vietas tiek izskatīta Krima, Soči, Baku, Kaļiņingrada un Kazaņa

, raksta «Gazeta.ru».

Starptautiskais jauno populārās mūzikas izpildītāju konkurss līdz šim noticis Jūrmalā.

Jūrmalas domē aģentūrai BNS sacīja, ka no konkursa rīkotājiem vēl nav saņemta oficiāla informācija par atteikšanos rīkot festivālu Jūrmalā. Pašlaik ir rezervēti konkrēti datumi festivāla norisei Dzintaru koncertzālē.

Lai gan spekulācijas par iespējamu «Jaunā viļņa» norises vietas maiņu ir virmojušas jau vairākus gadus, šogad tās saasināja tas, ka neilgi pirms šā gada konkursa Jūrmalā sākuma jūlijā tā dēvētajā melnajā sarakstā saistībā ar pozīciju Ukrainas krīzes jautājumā ar Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lēmumu tika iekļauti tādi Krievijas mākslinieki kā Josifs Kobzons, Valērija, Oļegs Gazmanovs un Ivans Ohlobistins, kas iepriekšējos gados bija aktīvi «Jaunā viļņa» pasākumu apmeklētāji un Valērija pat bija konkursa žūrijā.

«Rinkēvičs par nevēlamām personām paziņoja tieši pirms konkursa atklāšanas, kad jau vairs neko nevarēja izdarīt, lai ir skaļāk un sāpīgāk, un saprotamāk, kādēļ. Nekādas skaļas Latvijas Ārlietu ministrijas atvainošanās pēc tam nebija, Rinkēvičs ir jaunās valdības sastāvā, oficiāli paziņoja, ka ir gejs, Latvijas prezidenta apstiprināja Ārlietu ministrijas vadītāja darbību tiesiskumu, tādēļ

stāsts var atkārtoties arī nākamgad.

Pašlaik mēs izskatām saņemtos ierosinājumus par konkursa pārcelšanos,» klāstījis Krutojs.

Tāpat «Gazeta.ru» vēstīja, ka Krievijā valdošās partijas «Vienotā Krievija» frakcijas vadītājs Tatarstānas galvaspilsētas Kazaņas pilsētas domē Nadirs Hairuļļins ierosinājis «Jauno vilni» rīkot Kazaņā.

Kobzons: To nedrīkst pieļaut nekādā gadījumā!

Krievijā populārais skatuves mākslinieks Josifs Kobzons, kurš pērn uz festivālu nevarēja ierasties, jo pāris dienu pirms tā tika iekļauts «melnajā sarakstā», ziņu aģentūrai «RIA Novosti» negatīvi izteicies par «Jaunā viļņa» pārcelšanas ieceri.

«Tā ir muļķība. Muļķība, jo Igors [Krutojs] nedrīkst to darīt. Viņu piespiež pārcelt. Tas ir zīmols, kuru viņš radīja pirms 14 gadiem, tas jau ir pazīstams zīmols, turklāt daudzās pasaules valstīs, un daudzi izpildītāji tiecas nokļūt šajā forumā. Bet viņš tagad mēģina... lauzt šo konkursu. To nedrīkst darīt nekādā gadījumā,» ziņu aģentūrai uzsvēra Kobzons.

Pilsētām, kas tiek minētas kā iespējamās pretendentes, vajadzētu rīkot pašām savus konkursus, bet Krutojs būtu jāpieaicina konsultanta statusā, ieteica dziedātājs.

Izsakoties par Latvijas lēmumu liegt viņam iebraukšanu valstī, Kobzons sacīja: «Nu un kas, ka kādam atcēla, ka kādam vēl kaut ko atcels? Jaunajiem izpildītājiem taču neaizliedza braukt uz šo konkursu?

Tas taču nav Kobzona vai Gazmanova konkurss, tas ir jauno izpildītāju konkurss.

Kāpēc atņemt viņiem šādu iespēju?» vaicāja dziedātājs.

Rinkēvičs pagaidām nav komentējis

Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (V) pašlaik nav komentāru šajā jautājumā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs-vēstnieks Kārlis Eihenbaums. Rinkēvičs ir ceļā uz Latviju no vizītes Gruzijā, un nav zināms, vai viņš vēlāk paudīs viedokli par šo lietu. «Jaunais vilnis» zināmā mērā vērtējams kā privāts pasākums, kura organizatori paši pieņem lēmumus, un ĀM nav nedz cenzors, nedz kultūras pasākumu vērtētājs, norādīja Eihenbaums.

Vaicāts par «melno sarakstu», ĀM pārstāvis norādīja, ka minētie trīs cilvēki tika tajā iekļauti, jo diezgan tiešā veidā bija atbalstījuši Krievijas agresīvās darbības pret kaimiņvalsti Ukrainu un savu brāļu tautu ukraiņiem.

Lēmumi par kādas personas iekļaušanu šajā sarakstā tiek pieņemti, reaģējot uz konkrētu situāciju. Latvijas brīvība ir izcīnīta ar asinīm, tāpēc, cienot Latvijas zemi un tautu, nevar pieļaut, ka šeit ierodas cilvēki, kuri pauž aicinājumus kādai tautai pazust no pasaules, uzsvēra Eihenbaums. Pašlaik viņa rīcībā nav informācijas, kas liktu papildināt «melno sarakstu», taču ĀM pastāvīgi sekojot līdzi situācijas attīstībai.

Domas arī Latvijas sabiedrībā par «Jaunā viļņa» rīkošanu Jūrmalā dalās, vieniem apšaubot pasākuma māksliniecisko vērtību un Krievijas estrādes zvaigžņu gozēšanas Jūrmalā nozīmību, bet citiem uzstājot uz pasākuma ekonomisko nozīmi Jūrmalas un visas Latvijas attīstībā.

Atgādinām, ka starptautiskais konkurss Jūrmalā notiek kopš 2002.gada. Katru gadu tajā piedalās arī kāds Latvijas pārstāvis.

russian.rt.com

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams