Režisora Ivara Zviedra dokumentālā filma "Bēgums" novembra beigās Amsterdamā piedalīsies dokumentālo filmu tirgū IDFA, informēja dokumentālās filmas sabiedrisko attiecību pārstāve Elīna Zēne.

Dokumentālā filma "Bēgums" līdz šim piedalījusies jau vairākos filmu festivālos, un pēdējais no tiem bija Glāzgovas dokumentālo filmu festivāls "Documentary 8", kura specifika filmu izvēlē balstās uz saturā atspoguļotiem cilvēktiesību jautājumiem.

Glāzgovas dokumentālo filmu festivālā no visas pasaules kopumā tika iesniegtas 90 filmas, kas sniedza ieskatu provokatīvos, šokējošos un iedvesmojošos, dziļi personīgos un globalizētos stāstos.

Festivāla starptautiskās žūrijas pārstāvji pēc filmu noskatīšanās apgalvoja, ka "Bēguma" spilgtie tipāži ir vieni no spilgtākajiem visā festivālā ieraugāmo filmu vidū. Tāpat žūrijas pārstāvji pauda prieku par režisora veikumu, kas ļāva skatītājiem iepazīties ar filmas varoņiem un spilgtu dokumentālo filmu.

Režisors Ivars Zviedris ar iegūto balvu nominācijā "Labākā pilnmetrāža dokumentālā filma" par filmu "Bēgums" nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps 2009" apbalvošanas ceremonijā / Foto: LETA
Dokumentālā filma "Bēgums" ir savdabīgs Īrijā dzīvojošu latviešu gliemežlasītāju stāsts.

"Anša Epnera studijas AVE" veidotā dokumentālā filma "Bēgums" pagājušajā gadā Latvijas Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" tika atzīta par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams