Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē Latvijas čempionvienība "Liepājas metalurgs" šodien savā laukumā ar 1:4 zaudēja titulētajam Ukrainas klubam Kijevas "Dinamo". Trešos vārtus viesu labā guva Liepājas futbola audzēknis, Latvijas izlases uzbrucējs Māris Verpakovskis.

Spēles pašā ievadā izveidojuši pāris bīstamus momentus pie Kijevas "Dinamo" vārtiem, "metalurgi" Daugavas stadiona zālienu gandrīz pilnībā nodeva dinamiešu rīcībā, kas to arī nekautrējās izmantot.

Ātri pārņēmuši iniciatīvu, viesi dominēja bumbas kontrolē un ar katru minūti spiediens uz "Liepājas metalurga" vārtiem pieauga, līdz 20. minūtē spēles rezultātu atklāja Djego Rinkons.

Vēl pēc deviņām minūtēm ar pustālu sitienu vārtu tālajā apakšējā stūrī mājinieku vārtsargu Alekseju Krucu pārspēja Uzbekistānas futbolists Maksims Šackihs, bet 32. minūtē pilnajās Liepājas stadiona tribīnēs valdīja divējādas izjūtas.

Lieliskam Šackiha reidam pa kreiso malu sekoja otro vārtu autora spēcīgs sitiens pa mājinieku vārtiem. Krucs šoreiz bija uzdevumu augstumos, taču bumba nonāca tieši uz "paplātes" Liepājas futbola audzēknim un šajā pilsētā dzimušajam Mārim Verpakovskim, kurš, neviena netraucēts, raidīja to jau tukšajā vārtu stūrī.

Māra Verpakovska atgriešanās "deja" Liepājā.

Dažas minūtes vēlāk Verpakovskim bija lieliska iespēja gūt arī savus otros vārtus, taču pēc centrējuma Māra ar galvu sistā bumba lidoja nedaudz virs vārtu pārliktņa.

Pirmā puslaika 42. minūtē liepājniekiem izdevās ass pretuzbrukums un par mājinieku futbolista nogāšanu uz viesu vārtiem tika piešķirts 11 metru soda sitiens. Kur nu vēl labāka iespēja gūt vismaz goda vārtus, taču Ģirts Karlsons savu iespēju palaida vējā. Viņa izpildītais sitiens bija ārkārtīgi vājš un pa centru raidītā bumba nonāca tieši Šovkovska rokās.

Otrajā puslaikā "Dinamo" nedaudz piebremzēja un liepājniekiem bija viena laba vārtu gūšanas iespēja, taču viesus atkal glāba Šovkovskis, savukārt 82. minūtē pēc centrējuma soda laukumā Goranam Gavrančičam ceturto reizi šajā spēlē izdevās pārspēt Krucu - 0:4.

Māri Verpakovski (no kreisās) neveiksmīgi cenšas kāvēt Tomass Tomašausks.

Gods kam gods, "metalurgi" tomēr cīnījās līdz galam un 88. minūtē "Dinamo" soda laukumā aci pret aci ar Šovkovski nonāca lietuvietis Mindaugs Kalons, kas lieliskā stilā apspēlēja kijeviešu vārtsargu un guva goda vārtus Latvijas čempioniem - 1:4.

"Rezultāts varēja būt ne tik graujošs, ja netiktu pieļautas kļūdas - īpaši aizsardzībā - pirmajā puslaikā un ja tiktu realizēts 11 metru soda sitiens pirmā puslaika izskaņā," norādīja "Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zeļkevičs. "Prieks, ka otro puslaiku nospēlējām neizšķirti un beigās iepriecinājām līdzjutējus ar gūtajiem vārtiem. Nekāda traģēdija nav notikusi, jāgatavojas atbildes spēlei Kijevā."

"Nospēlēja komanda," savukārt atzina "Dinamo" galvenais treneris Anatolijs Demjaņenko. Pirmajā puslaikā mums palīdzēja mājinieku kļūdas."

Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Kijevā.

Citi Čempionu līgas otrās kārtas pirmo spēļu rezultāti:

Goricas HIT (Slovēnija) - Bukarestes "Steaua" (Rumānija) 0:2, "Cork City" (Īrija) - Belgradas "Crvena Zvezda" (Serbija) 0:1, "Debrecen" (Ungārija) - Skopjes "Rabotņički" (Maķedonija) 1:1, "Copenhagen" (Dānija) - "MyPa Myllykoski" (Somija) 2:0, Boļeslavas "Mlada" (Čehija) - Oslo "Valerenga" (Norvēģija) 3:1, "Hearts" (Skotija) - "Siroki Brijeg" (Bosnija un Hercegovina) 3:0, "Hafnarfjordur" (Islande) - Varšavas "Legia" (Polija) 0:1, "Zurich" (Šveice) - Zalcburgas "Red Bull" (Austrija) 2:1, "Djurgarden" (Zviedrija) - "Ruzomberok" (Slovākija) 1:0, "Fenerbahce" (Turcija) - "B36 Torshavn" (Farēru salas) 4:0, Sofijas "Levski" (Bulgārija) - "Sioni" (Gruzija) 2:0, Tiraspoles "Šerif" (Moldova) - Maskavas "Spartak" (Krievija) 1:1.