Krievijas milicija svētdien Maskavā un Sanktpēterburgā apcietinājusi desmitiem opozīcijas aktīvistu, kas piedalījās nesankcionētās protesta akcijās, aicinot uzlabot cilvēktiesību situāciju valstī un nosodot premjerministru Vladimiru Putinu.

Maskavas centrā, Triumfa laukumā norisinājās divas cilvēktiesību aktīvistu protesta akcijas - viena atļauta, otra neatļauta.

Jau ziņots, ka jaunais Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins izrādījis nepieredzētu piekāpību liberālajai opozīcijai, ļaujot tai šai vietā pulcēties uz mītiņu, kura mērķis bija iestāties par konstitūcijas 31.pantu, kas paredz Krievijā pulcēšanās brīvību. "Šī demonstrācija uzskatāma par mūsu visu kopīgu panākumu," sacījusi cilvēktiesību kustības veterāne, Maskavas Helsinku grupas vadītāja Ludmila Aleksejeva. Nākamā šāda veida akcija paredzēta 31.decembrī.

Kā savos blogos atzīmē opozīcijas atbalstītāji, milicija ar varu aizvilkusi pie sankcionēta mītiņa dalībniekiem Nacionālboļševiku partijas līderi Eduardu Ļimonovu, kas vēlējies tai pašā laukumā rīkot savu protesta akciju. Lai gan Ļimonovs savu nodomu arī pamatojis ar nodomu aizstāvēt pulcēšanās brīvību, tomēr radies iespaids, ka patiesībā viņa piekritēji izturējušies provokatīvi, acīmredzami vēloties ja ne gluži izjaukt sankcionēto mītiņu, tad vismaz darīt visu, lai varas iestādēm nebūtu nekādas vēlēšanās nākotnē dot līdzīgu pulcēšanās atļauju. Vairākus provokatorus milicija aizturējusi.

Pēc mītiņa daļa Ļimonova atbalstītāju devušies gājienā pa ielām, mēģinot apturēt satiksmi un skandējot "Tā ir mūsu pilsēta!" un "Putins-slēpes-Magadāna!", taču milicija viņus apturējusi.

Santpēterburgā aptuveni 300 cilvēki piedalījās protesta mītiņā, vicinot rokās Krievijas konstitūcijas kopijas. Milicija aizturējusi aptuveni 60 akcijas dalībniekus.

Kā vēsta izdevums "Kasparov.ru", Pils laukumā bijusi sarīkota teatralizēta protesta akcija Helovīna noskaņās, kuras dalībnieki "ar slotu dzinuši uz Magadānu ļaunos spēkus, ko atveidojuši cilvēki prezidenta Dmitrija Medvedeva, premjera Vladimira Putina un pilsētas gubernatores Valentīnas Matvijenko maskās". Vēlāk, kad aktīvisti atritinājuši 30 metrus garu Krievijas karogu, gatavojoties ar to doties gājienā pa Ņevas prospektu, milicija sākusi viņus aizturēt.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams