Rīgas "Skonto" komanda Latvijas futbola čempionātā – "LMT Virslīgā" - triumfēja pelnīti, jo tās sniegums visas sezonas garumā bija vienmērīgs un bez lieliem kritumiem, uzskata vienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Kā ziņots, 26.kārtas spēlē svētdien "Skonto" nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar "Ventspils" komandu, priekšlaicīgi nodrošinot čempionu titulu.

"Spēles kvalitāte bija laba un mēs nebijām pelnījuši zaudēt. Mūsu spēle visu čempionātu bija laba, tāpēc godīgi un pelnīti izcīnījām pirmo vietu," pēc mača izteicās Starkovs. "Sezonas sākumā bija problēmas, jo nomainījās treneris un komandā bija daudz jauno spēlētāju. Taču ar laiku iespēlējāmies un domāju, ka izcīnītā pirmā vieta ir likumsakarīga. Komanda ir jauna un tā vēl var progresēt."

"Mums bija jācīnās ar patiešām spēcīgiem pretiniekiem, jo kādas piecas komandas bija spēkos līdzvērtīgas, tāpēc čempionāts izdevās interesants un saspringts," izteicās Starkovs.

"Grūti vērtēt, kuri bija galvenie faktori triumfam, jo vienu lietu nevar izdalīt. Katra spēle ir svarīga un katrā jācīnās par maksimālo rezultātu. Iespējams, ka zelta punkti bija tad, kad savā laukumā uzvarējām Daugavpils "Daugavu" pēdējā minūtē," atzina "Skonto" galvenais treneris.

"Piemēram, šodien zelta vārtus guva Tarasovs, kas bija kā vēstījums no debesīm, jo viņam nesen piedzima meitiņa. Tas palīdzēja viņam uzņemties līdera lomu, ar kuru viņš labi tika galā," pastāstīja Starkovs.

Starkovs nevēlējās izcelt konkrētus spēlētājus, kuru spilgtā snieguma dēļ komandai izdevās triumfēt čempionātā. "Sezonas laikā daudzi progresēja un es varētu saukt visu komandu. Tomēr man patika, ka ar katru spēli arvien labāku sniegumu rādīja Kaspars Ikstens, Kaspars Dubra, Vitālijs Smirnovs un Aleksandrs Fertovs. Jāuzteic arī Aleksandrs Cauņa, kurš arī agrāk bija labs spēlētājs, taču pēc traumas izārstēšanas atgriezās pavisam citā līmenī," teica Starkovs.

Uz jautājumu, vai šis zelts Starkovam ir īpašs, "Skonto" galvenais treneris atbildēja, ka patīkams. "Katrs panākums ir pierādījums tam, ka padarīts labs darbs."

"Tiecāmies uz šo triumfu un pirms sezonas sev izvirzījām šādu mērķi," pastāstīja "Skonto" komandas kapteinis Smirnovs. "Katrā spēlē centāmies sasniegt maksimālo rezultātu. Dažreiz tas varbūt neizdevās, taču spēlētāji nenolaida rokas un cīnījās līdz pēdējam. Kopīgi sasniedzām šo panākumu."

"Aizvadījām labu spēli un varam būt apmierināti ar Latvijas futbola līmeni, jo spēlēja daudzi jaunie Latvijas futbolisti," pēc mača secināja "Ventspils" galvenais treneris Nuncio Dzavetjēri. ""Skonto" uzvara čempionātā ir likumsakarīga, jo visa turnīra laikā viņi demonstrēja stabilu sniegumu. Savukārt mēs šodien pierādījām, ka arī "Ventspils" ir laba komanda. Esmu apmierināts ar spēlētāju attieksmi un sniegumu."

"Priecē, ka tie jaunie mūsu komandas spēlētāji, kas iepriekšējās divās sezonās bija ēnā, šosezon jau bija vadošajās lomās. Mums jāturpina attīstīt Latvijas futbola līmenis un jāaudzina jaunie futbolisti, kas nākotnē būtu svarīgi spēlētāji ne tikai "Ventspils" komandā, bet arī Latvijas izlasē," piebilda Dzavetjēri.

Dzavetjēri atzina, ka viņš vēl nedomā par nākamo sezonu, jo vēl šajā atlikušas svarīgas spēles. "Latvijas čempionātā mums vēl atlicis svarīgs derbijs pret "Tranzit" komandu. Savukārt 10.novembrī jāspēlē svarīgs astotdaļfināla atbildes mačs "Triobet" Baltijas līgā. Pēc šīm spēlēm tad arī varēs domāt par nākotni," teica "Ventspils" galvenais treneris.

Kā ziņots, kopvērtējumā kārtu pirms čempionāta noslēguma "Skonto" komandai ir 66 punkti, tai ar 60 punktiem seko "Ventspils", bet pagājušās sezonas čempionvienībai "Liepājas metalurgs", kas svētdien ar 6:0 (2:0) pieveica Rīgas "Jaunība" komandu, ir 58 punkti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams