Šorīt pie Rīgas domes ēkas pulcējās pāris desmiti cilvēku paužot savu neapmierinātību ar domes prezidija izvirzīto lēmumu par Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra likvidāciju.

Likvidācijas lēmuma projektā minēts, ka Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra uzdevumus nodos Rīgas bāriņtiesai un Rīgas domes Labklājības departamentam.

"Bērnu aizsardzības centrs vissvarīgākais ir bērniem, nevis mums, darbiniekiem," TVNET skaidro Rīgas Bērnu tiesību aizsardzības centra galvenā speciāliste Sarmīte Zeire."Nezinu nevienu institūciju, kas tā darbotos ar bērniem un palīdzētu viņiem izaugt. Arī es pati nāku no Bērnu aizsardzības tiesību komisijas un šobrīd strādāju centrā. No savas pieredzes varu sacīt, ka man šī komisija palīdzējusi izzināt pasauli un izprast citu cilvēku problēmas."

"Līdz ar centra likvidāciju ģimenes vairs nesaņems nekādu juridisko palīdzību un nebūs komisijas darba. Bērniem jau tā ir likvidēti visi iespējamie pulciņi un ārpusskolas nodarbības un ja tagad likvidēs arī šo, tad tas būs liels zaudējums, jo mēs palaidīsim tos bērnus, kuriem nepieciešama palīdzība. Bērns ir pats neaizsargātākais, kas mums ir un par to jādomā pirmām kārtām, nevis budžeta ietaupīšanu. Tāpat pa visu Rīgu mūsu centrā strādā tikai 29 darbinieki."

"Ceram, ka dome pieņems labvēlīgu lēmumu, bet ticības kļūst arvien mazāk, jo prezidijā par lēmumu likvidēt nobalsoja neieklausoties. Šaubos, ka kāds vispār ir iedziļinājies mūsu darbā, jo neviens no deputātiem, izņemot [Leonīdu] Kurdjumovu, nav bijis pie mums" atklāj Zeire.

"Paši deputāti pēc sēdes norādīja, ka ar viņi ziņojumu par likvidāciju iepazinušies tikai tajā dienā, kad bija jābalso. Manuprāt, ir ļoti nepareizi pieņemt lēmumu, nezinot par ko tu lem," piebilst galvenā speciāliste Rīgas Bērnu aizsardzības centrā, Baiba Mironova.

Bērnu tiesību aizsardzības centra pārstāvji atklāj, ka 2005. gadā Amsterdamā, Rīgas skolās ieviestā Bērnu aizsardzības komisija atzīta par unikālu ideju starptautiskā konferencē "100 gadi bērnu aizsardzībai" un šobrīd pēc šīs izstrādātā sistēma darbojas arī citās Eiropas valstīs.

"Ir jāstrādā nevis priekš bērniem, bet ar bērniem," saka Inga Boša, Kurzemes rajona Bērnu tiesību aizsardzības komisijas priekšsēdātāja. "Savu darbu daram vairāk kā desmit gadus un 92 Rīgas skolās darbojas Bērnu tiesību aizsardzības komisijas. Bērni tiek apmācīti un pie viņiem nāk visu izpildinstitūciju speciālisti. Jaunieši zina par tiesību aizsardzības sistēmu un spēj palīdzēt saviem vienaudžiem, taču tagad šī kustība lēnām izsīks."

"Ušakova kungs solīja, ka šī institūcija saglabāsies, bet kā un zem kādas institūcijas, to viņš sīkāk paskaidrot nevarēja. Ņemot vērā to, ka viņa partija solīja neslēgt krievvalodīgo skolas, taču tās tiek slēgtas, mēs viņam vairs īsti neticam," teic Boša, atklājot, ka likvidatoru grupa, kurai ar šo lēmumu bija jāstrādā līdz 1. oktobrim, nolēma, ka likvidēšana nepieciešama jau 9. septembrī. "Sākoties otrajai sēdei par centra likvidāciju, Kurdjumovs pat neļāva visiem iepazīties ar to, kas rakstīts ziņojumā par likvidāciju," atklāj Bērnu tiesību centra pārstāve.

Centra saistību, prasību, finanšu līdzekļu, krājumu un ilgtermiņa ieguldījumu, kā arī materiālo un nemateriālo vērtību pārņēmējs būs Labklājības departaments. Izdevumi, kas saistīti ar likvidācijas procesa nodrošināšanu, tiks segti no centra līdzekļiem.

Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) piecu darba dienu laikā pēc lēmuma stāšanās spēkā būs jābrīdina centra direktors Jānis Gulbis (LSDSP) par centra likvidāciju un jāuzteic viņam darba līgums saskaņā ar Darba likumu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams