Trešdien Latvijas futbola valstsvienība 2010. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra ietvaros savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:1) ar grupas līdervienību Šveici.

Jau pašā mača sākumā Šveices izlase izveidoja bīstamu uzbrukumu pie Latvijas vārtiem, tomēr līdz izšķirīgajam sitienam mazliet pietrūka. Arī turpinājumā šveiciešiem piederēja teritoriālais pārsvars, tomēr īstas briesmas pie Latvijas vārtiem neradās.

Latvijas izlasei laba iespēja gūt vārtus bija pirmā puslaika vidū, tomēr Māris Verpakovskis nespēja apstrādāt bumbu pēc centrējuma, bet brīdi vēlāk viņa sitienu atvairīja Šveices izlases vārtsargs Djego Benaglio. Pirmā puslaika izskaņā viesi izmantoja vienu no savām retajām izdevībām, kad pēc centrējuma no kreisās puses vārtus guva Frejs.

Otrais puslaiks iesākās samērā mierīgā cīņā, un abas komandas vairāk domāja par aizsardzību, līdz ar to vārtu gūšanas iespēju bija maz. Tomēr 62.minūtē visus pārsteidza Cauņa, kurš ar negaidītu un skaistu sitienu no apmēram 20 metru attāluma panāca neizšķirtu - 1:1.

Pēc Latvijas izlases gūtajiem vārtiem ritēja līdzīga cīņa un uzdevumu augstumos bija abu vienību aizsardzība, kā arī abi vārtsargi - Andris Vaņins un Benaglio. Mača 75.minūtē sekmīgu uzbrukumu izveidoja Latvijas izlase, kurā Astafjevs pēc lieliskas Cauņas piespēles ar galvu guva vārtus, izvirzot Latviju vadībā.

Šveices futbolisti palielināja savu ofensīvu un piecas minūtes vēlāk tikko uz maiņu uznākušais Derdijuks pēc stūra sitiena ar galvu panāca izlīdzinājumu - 2:2. Mača pēdējās minūtēs uzvaras vārtus varēja gūt abas komandas, tomēr līdz finālsvilpei rezultāts nemainījās.

Vārtu guvēji: Aleksandrs Frejs (43''), Aleksandrs Cauņa (62''), Vitālijs Astafjevs (75''), Erenss Derdijuks (80'').

Latvijas valstsvienības sākumsastāvs: Andris Vaņins (GK), Oskars Kļava, Deniss Kačanovs, Deniss Ivanovs, Kaspars Gorkšs, Aleksandrs Cauņa, Vitālijs Astafjevs, Vladimirs Koļesničenko, Andrejs Rubins, Māris Verpakovskis un Ģirts Karlsons.

Abu komandu pirmā riņķa spēlē Šveicē panākumu 2:1 guva laukuma saimnieki, kas FIFA pasaules rangu tabulā ieņem augsto 15. vietu, kamēr Latvija atrodas 58. pozīcijā.

Vāl trešdien 2. grupas spēlē Grieķijas komanda nenoturēja uzvaru pret Moldovas valstsvienību, nospēlējot 1:1, bet Izraēla 7:0 izrēķinājās ar Luksemburgu.

Nākamo maču Latvija aizvadīs 10. oktobrī, kad viesos tiksies ar Grieķiju, bet kvalifikācijas pēdējā spēle savās mājās paredzēta pret Moldovu.