Pie Igaunijas vēstniecības Latvijā aptuveni 15 cilvēki protestē pret Igaunijas premjerministra Andrusa Ansipa vizīti Latvijā. Piketu "pret nacismu un rusofobiju Igaunijā", kā arī Igaunijas premjerministra vizīti Latvijā organizē biedrība "Rodina".

Piketētāji turēja rokās plakātus ar uzrakstiem krievu valodā: "Igaunija - Eiropas kauns", "Fašist - atceries Nirnbergu!", "Kauns kapu racējam", "Neonacist, ārā no Latvijas", "Ansip! Uz tavām rokām ir krievu asinis".

Piketētāji turēja rokās arī Igaunijas karogus, pie kuriem bija piestiprināts melns ērglis - nacistiskās Vācijas simbols. Plakātos Igaunijas premjera uzvārdā bija izcelti SS burti.

Savukārt piketētājus uzraudzīja arī vairāk nekā 10 policijas pārstāvju. Lielu interesi par piketu izrādīja Latvijas masu mediju pārstāvji, kā arī atainot notikumu bija ieradušies Igaunijas žurnālisti.

Jau ziņots, ka šodien Latvijā oficiālā vizītē ieradies Igaunijas premjerministrs. Plkst. 11.35 Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) sagaidīs Ansipu, un abas amatpersonas noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt plkst. 12 Ministru kabinetā notiks abu valstu valdību vadītāju divpusējā tikšanās, pēc kuras paredzēta arī delegāciju tikšanās. Plkst. 13.05 plānota Kalvīša un Ansipa oficiāla preses konference.

Vizītes laikā plkst. 13.40 notiks Saeimas priekšsēdētāja Induļa Emša (ZZS) rīkotās pusdienas par godu Ansipam, plkst. 15.30 Ansips apmeklēs Igauņu vidusskolu Rīgā, bet plkst. 16.30 atklās piemiņas plāksni Igaunijas vēstniecībā Latvijā par godu leģendārajam Igaunijas diplomātam Ernstam Jāksonam.

Plkst. 19.30 notiks Kalvīša rīkotās oficiālās vakariņas par godu Ansipam.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO