Kā ziņo Latvijas Mobilais reportieris, sestdien, 16. oktobrī, Balvu pilsētas centrā kādā no daudzstāvu māju pagalmiem tika novērots interesants dzīvnieks, kurš gluži vienkārši ganījās, mielojoties ar pagalmā saaugušo zālīti.

Sākumā vietējie iedzīvotāji domāja, ka tas ir nomaldījies stirnu kazlēns un paziņoja par redzēto vietējā mednieku kolektīva vadītājam, kurš atbrauca un, ieraugot dzīvnieku, ātri vien secināja, ka tas nav vis stirnu kazlēns, bet kāds neredzēts dzīvnieks.

Kolektīva vadītājs sazinājās ar Balvu mežniecības mežzini, lai nolemtu, ko darīt ar neredzēto dzīvnieku. Informācija par neredzēto dzīvnieku tika nodota Rīgas Zoodārzam. Kā izrādījās pēc sazināšanās ar Rīgas Zoodārzu, neredzētais dzīvnieks ir Ķīnas ūdens briedis. Tā ir viena no mazākajām briežu sugām pasaulē.

Tas, pēc visa spriežot, Latvijā nonācis kontrabandas ceļā un ticis audzēts slepeni kādā no apkārt esošajām mājām, no kuras tas vienkārši izsprucis laukā. Dzīvnieku nolēma transportēt uz Rīgas Zoodārzu, kur viņu gaidīs jaunas mājas.

Pielikumā nosūtu mednieku kolektīva MMK "Bebrītis" vadītāja Māra Kozlovska uzņemtās fotogrāfijas.

Ar cieņu, Viesturs Kozlovskis

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO