Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai veltītajā Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde soļos 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu un tiks demonstrēta tehnika, labvēlīgu laika apstākļu gadījumā pārlidos arī četras NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas.

Parādi komandēs Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Egils Leščinskis, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Parāde notiks 18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13.

Parādi apmeklēs daudzi goda viesi, tostarp Norvēģijas Bruņoto spēku komandieris admirālis Hākons Brūns-Hansens, ASV Armijas Eiropā komandiera vietnieks ģenerālmajors Marks Makvīns un Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais.

Militārās parādes ierindas priekšgalā soļos Nacionālās aizsardzības akadēmijas 2. un 3.kursa kadeti ar Latvijas armijas karogu, bet aiz tā triju Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes – Baltijas aizsardzības koledžas - karogu nesīs tās klausītāju pārstāvji.

Parādē ar karoga grupu piedalīsies arī Latvijas karavīru sabiedrotie,

ar kuriem kopā viņi pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un apgūst iemaņas un prasmes militārās mācībās - mūsu tuvākie kaimiņi lietuvieši un igauņi, mūsu sabiedrotie Ziemeļeiropā – zviedri, dāņi un briti -, kā arī Vācijas karavīri.

Līdzās Latvijas karavīriem un zemessargiem, demonstrējot arī bruņutehniku, parādē soļos ASV 1.kavalērijas divīzijas 1.brigādes kaujas vienības «Ironhorse» un Norvēģijas Telemarkas bataljona karavīri, kuri, nodrošinot pastiprinātu NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs, pašreiz ir izvietoti Latvijā.

Bruņotos spēkus parādē pārstāvēs astoņas regulāro spēku vienības – Nacionālā aizsardzības akadēmija, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, 1. un 2.kājnieku bataljons, Gaisa spēku aviācijas bāze un Jūras spēku flotile - un triju Zemessardzes novadu vienības – 27., 32. un 46.kājnieku bataljons -, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestris, kurš nodrošinās parādes muzikālo noformējumu.

Parādē Valsts robežsardzi pārstāvēs Viļakas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas vienība, Valsts policiju – Valsts policijas koledžas vienība, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu – Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas vienība.

Jau trešo gadu pēc kārtas parādē soļos arī Jaunsardzes vienības

– vairāk nekā 100 jaunsargu un instruktoru, pārstāvot trīs Jaunsardzes reģionus.

Parādi noslēgs Latvijas, ASV un Norvēģijas bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā tikai lidojumam labvēlīgos laika apstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami trīs Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri «Mi-17», četri Valsts robežsardzes helikopteri – divi helikopteri «Agusta Bell 206B» un divi helikopteri «Agusta 109E Power» -, kā arī četras NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas – divi Vācijas Gaisa spēku iznīcinātāji «Eurofighter Typhoon» un divi Kanādas Karalisko Gaisa spēku iznīcinātāji «CF-188».

Parādē varēs redzēt Zemessardzes 34.artilērijas bataljona lielgabalus «K-53» un mīnmetējus «M41D», Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona zenītlielgabalus «L-70» un uguns vadības sistēmas «CIG-790», kā arī Pretgaisa aizsardzības diviziona tuvās darbības pretgaisa aizsardzības rakešu sistēmas «RBS-70» ieročus un primārās novērošanas radarus «PS-70».

Jūras spēku flotile parādē demonstrēs mobilos meklēšanas un glābšanas moduļus, kā arī aprīkojumu naftas piesārņojumu likvidēšanai.

Sauszemes spēku kājnieku brigāde parādē piedalīsies ar apvidus automašīnām «Mercedes Benz 240», kas bruņotas ar ložmetējiem «Minimi», un «HMMWV», kas bruņotas ar automātiskajiem balsta granātšāvējiem «GMG» un prettanku vadāmajām raķešu sistēmām «Spike», kā arī ar kāpurķēžu visurgājējiem «Bandvagn 206», kas bruņoti ar smagajiem ložmetējiem «Browning» un 120 mm mīnmetējiem.

Savukārt Valsts robežsardze demonstrēs kvadraciklus «Arctic Cat», un apvidus automašīnas «Mitsubishi Pajero» ar sniega motocikliem un motorlaivām.

Tehnikas kolonnu noslēgs sabiedroto militārā tehnika - Norvēģijas kājnieku kaujas mašīna «CV90», ASV kaujas mašīna «Bradley M2A2» un kaujas tanks «M1 Abrams».

Savukārt Daugavā pretim parādes norises vietai varēs vērot Jūras spēku flotiles Patruļkuģu eskadras «Kristapa» klases kuģi KA-06 «Gaisma» un KA-01 «Klints», kā arī Valsts robežsardzes kuteri RK-15, bet lejpus Vanšu tiltam būs noenkuroti pieci Jūras spēku flotiles kuģi - štāba un apgādes kuģis A-53 «Virsaitis» un A-90 «Varonis», mīnu kuģis M-05 «Viesturs», divi «Skrundas» klases patruļkuģi P-05 «Skrunda» un P-07 «Viesīte» -, kā arī Valsts robežsardzes kuģis RK-12 «Valpas» un Lietuvas Jūras spēku mīnu kuģis M-53 «Skalvis» un Igaunijas Jūras spēku mīnu kuģis M-315 «Ugandi».

21 nāciju zalvi par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai

no AB dambja veiks Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons. Savukārt par kārtību un drošību parādes norises vietā un laikā rūpēsies Militārā policija un Speciālo uzdevumu vienība, bet medicīnisko nodrošinājumu – Nodrošinājuma pavēlniecība.

17.novembrī plkst.19 11.novembra krastmalā notiks parādes ģenerālmēģinājums.

18.novembrī pēc militārās parādes no plkst.14 līdz plkst.17 Rīgas Pasažieru terminālā iedzīvotājiem apskatei būs atvērts Jūras spēku flotiles kuģis P-05 «Skrunda» un M-05 «Viesturs», kā arī Igaunijas mīnu kuģis M-315 «Ugandi» un Lietuvas mīnu kuģis M-53 «Skalvis».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams