Ebolas vīrusa epidēmijas upuru skaits pārsniedzis 5000 cilvēku, liecina jaunākie Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati, kas publiskoti trešdien.

PVO reģistrējusi 14 098 inficēšanās gadījumus, no kuriem 5160 beigušies ar pacienta nāvi. Tomēr organizācija atzinusi, ka patiesais mirušo skaits, domājams, ir daudz lielāks, jo mirstības rādītājs epidēmijas centrā - Gvinejā, Libērijā un Sjerraleonē - ir aptuveni 70%.

PVO jaunākie dati, kuros apkopta informācija par situāciju līdz 9.novembrim, liecina, ka Libērijā inficējušies 6822 cilvēki, no kuriem 2836 ir miruši. Sjerraleonē konstatēti 5368 inficēšanās gadījumi, no kuriem 1169 beigušies ar pacienta nāvi, bet Gvinejā inficējušies 1878 cilvēki, no kuriem 1142 miruši.

Trīs jauni Ebolas vīrusa inficēšanās gadījumi konstatēti Mali. Visi pacienti miruši, raisot bažas, ka vīruss sācis izplatīties arī šajā valstī. Līdz šim Mali bija tikai viens inficēšanās gadījums - kāda divus gadus veca meitenīte no Gvinejas, kas nomira. PVO secinājusi, ka trīs jaunie inficēšanās gadījumi nav saistīti ar pirmo.

Nigērijā un Senegālā jauni inficēšanās vai nāves gadījumi nav konstatēti un abas valstis tiek uzskatītas par brīvām no Ebolas vīrusa.

Spānijā ar nāvējošo vīrusu bija inficējusies kāda medmāsa, kas apkopa misionāru, kurš Ebolas vīrusu bija ieguvis Libērijā. Medmāsa ir atveseļojusies.

ASV līdz šim konstatēti četri inficēšanās gadījumi un viens cilvēks miris.

Ar Ebolas vīrusu var saslimt pēc nonākšanas kontaktā ar saslimuša cilvēka ķermeņa šķidrumiem. Vīrusa inkubācijas periods ir divas līdz 21 diena, kuru laikā simptomi - drudzis, vemšana un caureja - var neizpausties.

Šobrīd nav pieejama vakcīna vai zāles pret Ebolas vīrusu. Ir tikai eksperimentālā stadijā esošas zāles.

Sevišķi lielam riskam ir pakļauti mediķi, kas ārstē saslimušos, un cilvēki, kas gādā par mirušo līķiem.

PVO rīcībā esošā informācija liecina, ka līdz šim ar Ebolas vīrusu saslimuši 564 veselības aprūpes darbinieki, no kuriem 320 miruši.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams