FOTO: Edgars Kalmēns/TVNET

Lai nekad vairs Latvijas dēliem nebūtu jākrīt kaujās savā dzimtajā zemē un lai pagājušā gadsimta drūmākās vēstures lapaspuses nekad vairs neatkārtotos, Lāčplēša dienā Latvijas iedzīvotājiem novēl Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš šodien uzrunā pirms militārās parādes Brīvības pieminekļa laukumā norādīja, ka novembrī noliecam galvu to cilvēku priekšā, kuri dibinājuši un aizstāvējuši Latvijas valsti. Karošana daudzās kaujās un kritušie karavīri ir Latvijas brīvības un neatkarības cena, un tā ir augstākā, ko Latvijas tauta ir maksājusi, viņš teica.

Neviena tauta nevēlas pieredzēt postošāko no cilvēces konfliktu risināšanas veidiem, taču diemžēl ikdienā šis vārds ienāk arvien biežāk un nonāk arvien tuvāk Latvijas valsts robežām, norādīja Bērziņš.

«Latvijas plānos nekad nav bijis un nebūs mērķa iekarot to, kas nav mūsu. Bet mēs stāvēsim par savu zemi, būsim gatavi to aizsargāt, tāpat kā 1919.gada kaujās to paveica vien padsmit gadus veci zēni, kas devās pretī Bermonta armijas pārspēkam! Atšķirībā no šiem notikumiem, kas risinājās teju pirms simts gadiem, šodien mēs neesam vieni. Latvija jau desmit gadus ir NATO dalībvalsts, mūsu spēks ir arī mūsu sabiedroto spēks. Par to pārliecināmies, it sevišķi šogad,» uzsvēra prezidents.

Lāčplēša dienā Bērziņš pateicas visiem, kas savu profesionālo dzīvi ir saistījuši ar Latvijas drošību un aizsardzību.

«Mans šodienas vēlējums mums visiem - lai nekad vairs Latvijas dēliem nebūtu jākrīt kaujās savā dzimtajā zemē, lai pagājušā gadsimta drūmākās vēstures lappuses nekad vairs neatkārtotos,» uzsvēra prezidents.

Novērojām, ka uz parādi bija pulcējušās valsts augstākās amatpersonas, ārvalstu vēstniecību un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Uz parādi bija ieradušies vairāki tūkstoši iedzīvotāju, tostarp daudz bērnu un jauniešu, kuri pēc oficiālajām amatpersonām novietoja ziedus Brīvības pieminekļa pakājē. Lielākā daļa klātesošo bija greznojušies ar valsts karodziņa lentītēm pie apģērba.

Prezidents pēc parādes arī devās aprunāties ar tautu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO