Ungārijas varas iestādes arestējušas Viktoru Orbanu, kura vadītajā uzņēmumā šomēnes notika toksisko atkritumu noplūde, ziņo BBC.

Arestētais uzņēmējs informējis, ka Ungārija apsver iespēju uz laiku uzņēmumu nacionalizēt. Tāpat vainīgajam uzņēmumam nāksies maksāt milzu kompensāciju par nodarīto kaitējumu videi.

Ungārijas Vides ministrija paziņojusi, ka no vainīgā uzņēmuma varētu tikt pieprasīta pat 73 miljonus eiro (aptuveni 51 miljona latu) liela kompensācija.

Valstī ieradusies Eiropas Savienības ekspertu delegācija, kuras uzdevums būs lemt, kā mazināt avārijas sekas un novērst bojātā rezervuāra tālāku sabrukšanu. Daži eksperti jau izteikušies, ka rezervuāra sagrūšana ir neizbēgama, un galvenie spēki jākoncentrē uz to, kā rīkoties, lai sarkanos dubļus pēc izplūšanas savāktu un kavētu to izplūšanu plašākā teritorijā.

4.oktobrī Ajkas apkaimē no bojāta rezervuāra alumīnija ražošanas un tirdzniecības uzņēmumā noplūda tā dēvētie sarkanie dubļi, kas ir toksisks alumīnija ražošanas blakusprodukts. Kaitīgā viela appludināja tuvējos ciematus, nogalinot septiņus cilvēkus. Vēl aptuveni 150 cilvēki ievainoti, pārsvarā gūstot ķīmiskus apdegumus. Aptuveni 700 000 m3 atkritumu izplūda aptuveni 40 km2 lielā platībā. Rezultātā nodarīts nopietns kaitējums videi, kura novēršanai būs nepieciešams vismaz gads. Tāpat viela nonāca Donavā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams