Ekoloģiska katastrofa Ungārijā. Valsts rietumu daļā sabrūkot rezervuāram ar alumīnija ieguves blakusproduktiem, tuvējos ciemus pārpludinājuši toksiski dubļi. Četri cilvēki gājuši bojā, septiņi tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem un vēl ap 100 ievainoti.

Incidents noticis vakar pēcpusdienā rūpnīcā "Ajkai Timfoldgyar Zrt", kad tā dēvētie sarkanie dubļi pārpludinājuši tuvējos ciematus. Kopumā esot izlijuši 600 līdz 700 tūkstoši kubikmetru dubļu.

Bailēs par iespējamu saindēšanos evakuētas tuvumā esošās skolas. Rūpnīcai tuvāko apkārtni daļēji pārklājusi pat pusotru metru bieza nogulšņu kārta.

Sarkanie dubļi ir toksiski blakusprodukti, kas rodas no alumīnija ieguves. To sastāvā ir tādas kaitīgas vielas kā varš un kodīgi elementi. Rūpniecisko atkritumu noplūde notikusi bojāta vietējās alumīnija oksīda rūpnīcas rezervuāra dēļ.

Notikušais uzskatāms par nopietnu ekoloģisko katastrofu, kuras seku pilnīgai novēršanai, pēc ekspertu domām, būs nepieciešami vairāki gadi. Nogulsnes ir ne tikai karinošas un var izraisīt apdegumus, bet satur arī radioaktīvas vielas. Tiesa, radioaktivitāte ir zema līmeņa.

Situācijas bīstamība slēpjas arī tajā, ka kaitīgi ir ne vien izplūdušie toksiskie dubļi - pēc to izžūšanas gaisā var nonākt kaitīgi putekļi, tāpēc visā reģionā sākti plaši glābšanas darbi, lai kaitīgās vielas savāktu. 

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams