Zviedrijas mediji Saeimas vēlēšanās Latvijā prognozē pašreizējā Ministru prezidenta Valda Dombrovska un viņa pārstāvētās politisko partiju apvienības "Vienotība" uzvaru, savukārt Vācijas mediji prognozē, ka vēlēšanās uzvarēs "Saskaņas centrs" (SC), liecina biznesa portāla "Nozare.lv" apkopotā informācija.

Zviedru prese par šodienas Saeimas vēlēšanām raksta, apkopojot vēlētāju aptaujas un norādot uz Latvijas jauniešu bažām par savu nākotni un izglītības finansējumu.

Laikraksts "Svenska Dagbladet" Stokholmā un vairākas reģionālās avīzes izmantojušas ziņu aģentūras "TT" reportāžu, kurā, balstoties uz Latvijā publicētajām vēlētāju aptaujām, tiek prognozēta esošās koalīcijas ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski palikšana pie varas.

Savukārt otrs lielais zviedru dienas laikraksts "Dagens Nyheter" uzsvēris, ka Saeimas vēlēšanas notiek dziļas ekonomiskas krīzes laikā, valstī, kura ir starp vissmagāk skartajām visā Eiropas Savienībā (ES), ar augstu bezdarbu un krasi sarukušu iekšzemes kopproduktu.

"Dagens Nyheter" korespondents Tomass Hals, kurš apmeklējis Rīgu, intervējis trīs studentus, kuri visi izteikuši bažas par nākotnes izglītības finansējumu sakarā ar gaidāmiem budžeta samazinājumiem. Trīs intervētie gan izsaka cerības paši atrast darbu pēc studiju pabeigšanas, taču norāda, ka daudzi viņu paziņas - jaunieši jau emigrējuši.

Rakstā teikts: agrāk jaunieši aizbrauca no Latvijas meklēt labāk atalgotu darbu, tagad, pasliktinoties izglītības finansējumam un krītoties  kvalitātei, jaunieši sākšot braukt uz ārzemēm arī studēt. Studenti likuši saprast, ka, viņuprāt, bez pienācīga finansējuma izglītībai un augstākajai izglītībai tiekot sagrauta Latvijas nākotne.

Vācijas prese savukārt uzsver: pēc vēlētāju aptaujām, uzvaru gūšot "krieviem draudzīgās" partijas, ar ko saprotams SC. Vācu prese pievērš uzmanību samērā lielam atbalstam, kas izteikts SC vēlētāju aptaujās, un uzskata šo par "uzvaru", nevis spēju veidot koalīcijas valdību.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO