Basketbola klubs Rīgas VEF "Mastercard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas pirmajā mačā savā laukumā ar 59:44 pārspēja ''Valmieras'' komandu.

Mājinieki sāka ar agresīvu aizsardzību, taču Gata Meldera padotie ātri adaptējās un pirmās desmit minūtes noslēdza tikai ar -1 (14:15).

Savukārt otrajā ceturtdaļā, pateicoties baltkrievu leģionāra Artjoma Parahovska rezultativitātei un ''Valmieras'' basketbolistu zemajai metienu precizitātei, rīdziniekiem izdevās iekrāt ievērojamu pārsvaru - 37:22.

Pēc pārtraukuma laukumā risinājās mazrezultatīvs basketbols un viesiem pat izdevās rezultāta starpību samazināt (36:43), taču noslēdzošajās desmit minūtēs Rima Kurtinaita vadītie spēlētāji uzvaru prata nosargāt - 59:44

Rīgas VEF - ''Valmiera'' 59:44 (15:14, 22:8, 6:14, 16:8)

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 gūtiem punktiem bija Parahovskis, bet Tailers Keins pievienoja 9 punktus un 7 bumbas zem groziem. Valmieriešiem ar 21 punktu izcēlās Jānis Kaufmanis, savukārt Kaspars Cipruss pievienoja 10 punktus.

Rīdzinieku rindās savainojuma dēļ laukumā nedevās Sandis Valters, savukārt Valmieras komandai bija jāiztiek bez Jura Andžejevska.

Nākamo spēli VEF komanda, kas BBL turnīrā par mērķi izvirzījusi iekļūšanu ''Final Four'', aizvadīs 3. oktobrī viesos pret "Šiauliai", bet ''Valmiera'' 5. oktobrī izbraukumā tiksies ar Tartu ''Rock''.

BBL izslēgšanas spēļu stadijai, kas plānota laikā no 15. līdz 23. martam, kvalificēsies sešas labākās regulārās sezonas komandas, kurām pievienosies arī abi spēcīgākie Lietuvas klubi "Lietuvos rytas" un "Žalgiris".

Sacensību čempions "Final Four" turnīrā tiks noskaidrots 8.-9. aprīlī.