Jau šovakar Dzintaru koncertzālē norisināsies starptautiskā jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis 2009" pirmā diena, kurā katram konkursa dalībniekam būs jāizpilda kāds pasaules hits.

Kā jau ziņots, šogad konkursā kopumā piedalās 16 dalībnieki no 12 valstīm. Baltkrieviju "Jaunajā vilnī" pārstāvēs Makss Lorenss, Gruziju - Lika, Indonēziju - Sondoro Sandi, Itāliju - Antello Karoza, Kazahstānu - Nurjans Kermenbaievs, Ķīnu - Gū Lija, Poliju - Sāra Šimieli, Krieviju - duets "Para Normaļnih", Anna Mališeva un Markus Jusimams, Ukrainu - Džamala, Vladislavs Ļevickis un Mila Nitiča, Somiju - Ville Lāksonens, bet Franciju pārstāvēs grupa "3Nity", bet Latviju - Aiša (Aija Andrejeva).

Foto: Ingars, TVNET

Pirmajā konkursa dienā visiem dalībniekiem ir jāsagatavo kāds pasaules hits - Aisha dziedās Krista Kristofersona un Freda Fostera dziesmu no Dženisas Džoplinas repertuāra "Me and Bobby McGee". Dziedātāja uzstāsies ar desmito kārtas numuru.

Kad jautājām, kāpēc Aiša no sava iemīļotā roka pēkšņi pievērsusies kantrī stilam, viņa atklāj, ka vēlme uzstāties ar kantrī mūziku ir jau kopš bērna kājas. “Ar Džoplinas mūziku ir sanācis ļoti interesanti! Jau kopš bērnības man viņa ir ļoti iemīļota dziedātāja... Atceros, tēvs man reiz teica, ka dziedāt uz skatuves varēšu vien tad, kad spēšu ko nodziedāt no kantrī mūzikas estrādes. Nu ir pienācis tas laiks, un ceru, ka žūrijai patiks mans izpildījums,” par Džoplinas dziesmas izvēli stāsta konkursa dalībniece.

Atgādinām, ka otrajā dienā dziedātāja dziedās Jāņa Lūsēna un Guntara Rača dziesmu krievu valodā "Noč" un arī uzstāsies desmitā.

Dalību konkursā Aisha noslēgs ar šā gada Eirovīzijas nacionālajā atlasē pirmoreiz izskanējušās dziesmas "You Really Got Me Going" jaunu versiju, kura skanēs četrpadsmitā.

Kā ziņots, konkursa "Jaunais vilnis 2009" balvu fonds ir 100 000 eiro (70 280 lati). Pirmās vietas ieguvējs saņems 50 000 eiro (35 140 latus), otrās vietas ieguvējs - 30 000 eiro (21 084 latus), bet trešās vietas ieguvējs saņems 20 000 eiro (14 056 latus).

Šogad konkursantus vērtēs žūrija, kuras dalībnieki būs Igors Krutojs, Raimonds Pauls, Igors Nikolajevs, Laima Vaikule, Valērija, Leonīds Agutins, Konstantīns Meladze, Valdimirs Presņakovs, Maks Fadejevs, Valērijs Meladze un Nikolajs Baskovs.

Šovakar Dzintaru koncertzālē uzstāsies arī Grigorijs Ļeps, Larisa Doļina, grupa "Serebro", Valērijs Ļeontjevs, Anželika Varuma un Laima Vaikule, Leonīds Agutins, Vladimirs Presņakovs un Intars Busulis, Aleksandrs Barikins, Alsu, Pelageja un Dima Bilans.

Vakara vadītāji šovakar būs Nikolajs Baskovs un Filips Kirkorovs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams