FOTO: publicitātes

Filma «Izlaiduma gads» ir spēcīgākā pretendente kļūt par 2014.gada skatītāko Latvijas filmu un tikt 2014.gada visu filmu «Top 20», par filmu «Izlaiduma gads» izteikusies SIA «Forum Cinemas» Filmu izplatīšanas nodaļas vadītāja Ilze Roķe.

Jau pirmajā nedēļas nogalē pēc pirmizrādes «Izlaiduma gads» sasniedza rekordlielu statistiku - aptuveni 4,5 tūkstošus skatītāju, un šobrīd filma tiek izplatīta arvien vairāk kinoteātros visā Latvijā.

Proporcionāli valsts piešķirtajiem līdzekļiem «Izlaiduma gads» ir vēl nebijis veiksmes stāsts - valsts šai filmai piešķīrusi vien 35 000 EUR (savukārt filmas kopbudžets, ieskaitot pagaidām neapmaksāto komandas darbu un nemateriālos ieguldījumus, sasniedz 350 000 EUR). Filmu kopumā Latvijā plānots izrādīt aptuveni 110 vietās - gandrīz visās pilsētās, kā arī mazākos novadu centros.

«Izlaiduma gads» izraisījis arī plašu rezonansi medijos un sociālajos tīklos, un auditorija ir sadalījusies krasi atšķirīgās nometnēs - vieni filmu slavē, citi kritizē. Latvijā filmu pārsvarā skatās jauni cilvēki, kas pārsvarā filmu vērtē pozitīvi. Tikmēr vairāki vietējie kinokritiķi to paguvuši asi kritizēt par neatbilstību klasiskiem kritērijiem. Savukārt pasaulē filma sākusi veiksmīgu ceļu kinofestivālos: pēc pasaules pirmizrādes elitārajā Monreālas kinofestivālā tā startēja Bergenas starptautiskajā kinofestivālā, paralēli tam - Krievijas festivālā «Kinošok». Tikko filma atgriezusies no ASV pirmizrādes prestižajā Čikāgas Starptautiskajā kinofestivālā.

«Izlaiduma gads» ir spēlfilma, kas ir veidota dokumentālā stilistikā, «imitējot realitāti». Tā stāsta par jaunu skolotāju Zani, kas aiziet par tālu savos centienos nodibināt draudzību ar audzināmo klasi, nokļūstot sarežģītā personisko attiecību mezglā. Filmai ir vecuma ierobežojums «16+».

Filmas režisors ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, scenāristi Lauris Gundars un Andris Gauja, producenti Guna Stahovska un Andris Gauja. Galvenajā lomā ir Inga Alsiņa-Lasmane, savukārt skolēnu lomās ir iejutušies dažādu Latvijas skolu jaunieši bez iepriekšējas pieredzes aktiera darbā. Filma producēta studijā «Riverbed» (Latvija) sadarbībā ar «Mojo Raiser Production» (Latvija) un «Horosho Production» (Krievija).

www.facebook.com/izlaidumagads

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO