Noskaidroti gandrīz visi ceturtdaļfinālisti UEFA Čempionu līgā. No tālākās cīņas par kausu spiesti izstāties Madrides Real futbolisti, kas divu spēļu summā zaudēja AS Roma. Cīņu par uzvaru prestižākajā Eiropas klubu turnīrā turpinās arī Chelsea un Schalke komandas.

Pirmā AS Roma un Madrides Real cīņa Itālijas galvaspilsētā pirms divām nedēļām noslēdzās par labu mājiniekiem, kuri uzvarēja ar 2:1.

Atbildes spēlē Madridē AS Roma futbolisti sākumā vairāk centās spēlēt uz pretuzbrukumiem un pirmais puslaiks noslēdzās bez vārtu guvuma. Abām komandām gan radās izdevības atklāt rezultātu, taču pietrūka precizitātes un atzinīgi vārtos darbojās arī vārtsargi - Ikers Kasiliass un Doni.

Hulio Baptista gandrīz atklāj rezultātu. / Foto: EPA/AFI

Otrā puslaika ievadā bumbu vairāk kontrolēja Real futbolisti un Hulio Baptista gandrīz atklāja rezultātu, pēc soda sitiena izspēles pārceļot bumbu pāri Romas futbolistu "mūrim" un vārtsargam Doni, taču tā satricināja vārtu pārlikni.

Viesi atbildēja ar to pašu - pēc Maksa Toneto zemā centrējuma Mirko Vučiniča raidījums trāpīja pa pārlikni. Dažas minūtes vēlāk madridietis Pepe pārkāpa notikumus pret Vučiniču un bija spiests atstāt laukumu, jo šī viņam bija jau otrā dzeltenā kartīte spēlē.

Vēl nedaudz vēlāk - 73. minūtē AS Roma futbolists Tadejs iedzina Real vēl lielākā izmisumā, raidot bumbu vārtos ar galvu. Pēc divām minūtēm Rauls panāca izlīdzinājumu, taču tik un tā Madridei vajadzēja gūt vēl vienus vārtus, lai varētu cerēt uz papildlaiku.

Tomēr kompensācijas laikā iepriekš uz maiņu iznākušais Vučiničs izgaisināja visas madridiešu cerības, ar galvu noslēdzot Kristiana Panuči centrējumu un nodrošinot uzvaru ar 2:1, kas Romai dod vietu ceturtdaļfinālā otro gadu pēc kārtas.

Cita astotdaļfināla spēle starp Schalke 04 un Porto futbolistiem izvērtās ne mazāk dramatiska. Divas nedēļas atpakaļ Gelzerkirhenē ar 1:0 uzvarēja vācieši un savās mājās Porto futbolistiem derēja tikai uzvara.

Schalke vārtsargs Manuels Noiers savas komandas līdzjutēju ielenkumā. / Foto: EPA/AFI

Atbildes mačā pirmās 45 minūtes tika aizvadītas bez vāŗtu guvuma, bet savarīgākie notikumi risinājās pamatlaika beigās. 82. minūtē Fusile portugāļu uzdevumu gūt vārtus padarīja vēl grūtāku, rupji nospēlējot pret Halilu Altintopu un tiekot noraidīts no laukuma.

Tomēr Porto futbolisti neapmulsa. 86. minūtē Lisandro Lopess neatstāja nekādas cerības Schalke vārtsargam Manuelam Noieram, ar spēcīgu raidījumu no soda laukuma, izvirzot vadībā mājiniekus un panākot izlīdzinājumu divu spēļu summā.

Komandas devās papildlaikā, taču tur vārtus nespēja gūt un pienāca kāra 11 metru soda sitienu sērijai. Līdzīgi kā otrdien tajā par galveno varoni kļuva vārtsargs - vācietis Manuels Noiers atvairīja divus Porto spēlētāju sitienus atnesot Schalke futbolistiem vietu ceturtdaļfinālā.

Lai arī pirmais mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, atbildes spēlē Londonas Chelsea savās mājās visai pārliecinoši ar 3:0 pieveica grieķu Olympiacos - vārtus pirmajā puslaikā guba Mihaels Ballaks un Frenks Lampards, savukārt otrā spēles cēliena sākumā rezultatīvs bija Salomons Kalū.

Pēdējai ceturtdaļfinālists tiks noskaidrots nākamotrdien, kad otro spēli aizvadīs Liverpol un Milānas Inter klubi. Pirmajā mačā savās mājās ar 2:0 uzvarēja angļi.