Polijas čempionvienības Poznaņas ''Lech'' Latvijas valstsvienības uzbrucējs Artjoms Rudņevs UEFA Eiropas līgas grupu turnīra A apakšgrupas pirmās kārtas mačā guva visus trīs komandas vārtus un izbraukumā palīdzēja izraut neizšķirtu 3:3 pret titulēto Turīnas klubu ''Juventus''.

(Pievienota 9.-14.rindkopa.)

Jau mača 13. minūtē pēc Felipes Melo pārkāpuma soda laukumā viesiem bija teicama izdevība izvirzīties vadībā, kura tika izmantota. Precīzi 11 metru soda sitienu realizēja 22 gadus vecais Latvijas izlases spēlētājs.

Turpinājumā vairāk uzbruka ''Juventus'' futbolisti, taču savus otros vārtus guva Rudņevs, kurš no tuvas distances pēc cīņas vārtu priekšā pārspēja Aleksandru Maningeru.

Tomēr līdz pārtraukumam Itālijas klubam izdevās vienus vārtus atgūt - pēc standartsituācijas izspēles tos guva Džordžio Kjelini.

Uzreiz pēc atpūtas mājinieki tika pie iespējas izpildīt stūra sitienu, un atkal vārtu priekšā acīgākais bija Kjelini, panākot 2:2.

Atlikušajā laikā ''Juventus'' guva arī trešos vārtus - 68. minūtē teicamu tālsitienu realizēja pieredzējušais Aleksandro del Pjero, taču Latvijas uzbrucējs jau kompensācijas laikā atbildēja ar to pašu, kad ar neatvairāmu un precīzu raidījumu izrāva neizšķirtu.

Interesanti, ka Itālijas nacionālās komandas ilggadējais uzbrucējs Alesandro del Pjero pēc spēles pienāca klāt Rudņevam un abi draudzīgi aprunājās.

Šajā mačā pēc otrajiem gūtajiem vārtiem "Juventus" kļuva par visu laiku labāko vārtu guvēju UEFA kausa izcīņas/UEFA Eiroas līgas turnīros.

Tagad "Juventus" futbolisti guvuši jau 293 vārtus, bet otrajā vietā ar 291 precīzu sitienu ir cita Itālijas vienība Milānas "Inter", kas šogad startē UEFA Čempionu līgas turnīrā, kurā pagājušajā sezonā triumfēja.

"Šī bija ļoti interesanta un laba spēle ar daudzām vārtu gūšanas iespējām. Šis bija mans pirmais mačs UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, un turpmāk ceru spēlēt arvien labāk," uzreiz pēc spēles Rudņevs izteicās intervijā Polijas televīzijai "Polsat Football".

Runājot par pēdējiem vārtiem, Rudņevs atzina, ka neko daudz nav domājis. "Zināju tikai, ka man jāsit, jo rit jau pēdējās sekundes. Ceru, ka turpmākais turnīrs "Lech" komandai būs veiksmīgs."

Uzreiz pēc mača Rudņevam apsveikumus sociālajā saziņas tīklā "Twitter" izteica visi tur esošie Latvijas izlases futbolisti - Kaspars Gorkšs, Māris Verpakovskis un Ģirts Karlsons.

"Lai tik Rudņevs tagad pamēģina izlasē nesist iekšā! Cepuri nost, malacis," rakstīja Gorkšs.

Arī Verpakovskis izteica cerību, ka Rudņevs sitīs vārtus izlasē, uzsverot, ka šis Latvijas futbolam ir liels panākums, bet Karlsons slavēja futbolista trešos gūtos vārtus.

"Nebiju domājis, ka viņš tā var uzsist," rakstīja Karlsons.

Otrā šīs grupas pirmās kārtas cīņā Anglijas komanda Mančestras "City" izbraukumā ar 2:0 (1:0) pieveica Austrijas komandu Zalcburgas "Red Bull".

Tikmēr vēl viena Latvijas uzbrucēja Edgara Gaurača pārstāvētā Moldovas čempionvienība Tiraspoles "Šeriff" E grupas spēlē ar 1:2 (0:1) piekāpās Nīderlandes vienībai Alkmāras AZ.

Gauračs, kurš pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā sekmīgi spēlēja Latvijas kluba "Ventspils" sastāvā, laukumā devās 88.minūtē, kad rezultāts jau bija 1:2.

Visās grupās tiks aizvadīti divu apļu turnīri. Pēc tiem izslēgšanas cīņās iekļūs apakšgrupu divas spēcīgākās vienības.