Esmu divu bērnu tēvs, un man nav vienaldzīgs citu bērnu liktenis. Bērniem skolas laikā jāatrodas skolā un jāmācās. Pēc skolas bērniem vajadzētu atrasties mājās - atpūsties, sagatavoties nodarbībām nākamajai dienai, apmeklēt interešu pulciņus. Uzskatu - nav pieļaujams, ka bērni savu brīvo laiku sāk veltīt naudas pelnīšanai ielās.

(Papildināts ar Rīgas Pašvaldības policijas komentāru.)

Neomulīgi kļuva, 14.septembra pievakarē ap plkst.16.45 ejot garām Brīvības piemineklim, redzot mazu meiteni spēlējot flautu, pelnot naudiņu. Turpat blakus atradās divi Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kuriem vajadzēja, manā uzskatā, pievērst uzmanību šai meitenei, lai noskaidrotu, vai viņa ir paēdusi, kāpēc ir tik viegli saģērbta, jo gaisa temperatūra bija ap 15-16 grādiem, kur ir vecāki un kāpēc spēlē uz ielas?

Nepārzinu likumus un Rīgas domes noteikumus, tomēr man kā tēvam, ir pamatotas aizdomas, ka šāda bērna rīcība nedrīkstēja palikt bez pašvaldības policijas darbinieku ievērības. Bērnu vajadzēja nogādāt pie vecākiem, kā arī noskaidrot, vai kāds cits ar ļaunu nolūku neizmanto bērnu kā vergu naudas pelnīšanai. Ja Rīgas pašvaldības policijas darbinieki ir tik bezspēcīgi, nezinoši, bezatbildīgi, vai atbildība nebūtu prasāma no to priekšniekiem?

Ceru, ka šim notikumam tiks pievērsta sabiedrības un bērnu tiesību aizsardzības institūciju uzmanība un dots atbilstošs vērtējums. Tiks arī izvērtēta pašvaldības policijas darbinieku bezdarbība.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO