Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izvērtēt organizācijas "Delna" vērtējumu par deputātu un premjera amata kandidātu reputāciju.

ZZS valdes priekšsēdētājs vides ministrs Raimonds Vējonis paziņojumā norādījis, ka līdzšinējā "Delnas" darbība pierāda, ka tā nav uzskatāma par "objektīvu informācijas apstrādātāju un izplatītāju".

Tāpēc "Delnas" vērtējums par deputātu un Ministru prezidenta amata kandidātiem - to dalījumu labajos un sliktajos - būtu vērtējams un iekļaujams 10.Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos, uzskata Vējonis.

"Ņemot vērā "Delnas" iepriekšējās vadītājas Lolitas Čigānes visciešāko saistību ar politiskajiem procesiem, iekļaujoties noteiktas partijas ["Vienotība"] sastāvā un kandidējot 10.Saeimas vēlēšanās, mēs neesam un nevaram būt pārliecināti, ka arī pašreizējā "Delnas" vadība nav ietekmējama no konkrētu politisko spēku puses," pauž ZZS līderis.

Pēc ZZS domām, "Delna" uzskatāma kā trešā persona, kas iesaistīta priekšvēlēšanu aģitācijā.

Jau vēstīts, ka visvairāk kandidātu ar apšaubāmu reputāciju ir apvienību "Par labu Latviju" (PLL), "Vienotība", Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstos, liecina "Sabiedrības par atklātību - Delna" ("Delna") pētījums.

"Delna" internetā - www.kandidatiuzdelnas.lv - pirmdien publicējusi deputātu kandidātu reputācijas datubāzi. Tajā apkopota informācija par 212 (no katra saraksta 35) deputātu kandidātiem – sarakstu līderiem sešos vēlēšanu sarakstos visos vēlēšanu apgabalos.

Visaugstākajā riska grupā atrodas četri kandidāti, starp kuriem ir divi premjera amata kandidāti - Aivars Lembergs (ZZS) un Ainārs Šlesers (PLL), kā arī divi deputātu kandidāti - Andris Šķēle (PLL) un Ainārs Melders (VL-TB/LNNK).

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO