Jaunais Rīgas teātris (JRT) no 9. marta līdz 19. martam pirmo reizi dosies viesizrādēs uz ASV, vedot līdzi režisora Alvja Hermaņa iestudējumu «Brodskis/Barišņikovs», informēja teātra reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne. Hermaņa veidotā izrāde «Brodskis/Barišņikovs», kas Latvijā piedzīvoja milzu ažiotāžu, tiks izrādīts Barišņikova Mākslas centrā Ņujorkā.

Iestudējumā «Brodskis/Barišņikovs», kura pirmizrāde JRT notika 2015. gada 15. oktobrī, leģendārā mākslas personība Mihails Barišņikovs interpretē sava drauga, Nobela prēmijas laureāta dzejnieka Josifa Brodska dzeju viņa dzimtajā valodā. Iestudējums ar tekstu un kustību atklāj dzejnieka pasauli, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Iestudējuma scenogrāfe ir Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks - Gļebs Fiļštinskis.

Izrādi «Brodskis/Barišņikovs» JRT veidojis sadarbībā ar «Baryshnikov Productions».

Barišņikova Mākslas centrs ir tā mākslinieciskā vadītāja Mihaila Barišņikova ilgi lolots sapnis - Ņujorkā radīt mākslas centru, kur pulcēties māksliniekiem no visas pasaules. Tas tika īstenots 2005. gadā, kad Manhetenā tika dibināts Barišņikova Mākslas centrs, kas kļuva par plaukstošu radošo telpu. Centrs atbalsta dažādu jomu māksliniekus, ik gadu piedāvājot līdz pat 30 rezidencēm, nodrošinot ar nepieciešamajām telpām un resursiem jaunu projektu un sadarbību īstenošanai. Centrs arī piesaista laikmetīgas un inovatīvas vietējās un ārvalstu dejas, mūzikas, teātra un multimediālas izrādes, nodrošinot tām demokrātiskas cenas, tādējādi piesaistot mākslām jaunus skatītājus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO