Vakar vakarā Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki iepretim Ministru kabineta ēkai Rīgā, Brīvības bulvārī 36, pamanīja uzceltu vienu telti. Pirms neilga laika iepriekšējā "telšu pilsētiņa" likvidēta.

Kā informēja RPP, pie telts atradās divas personas, no kurām viena bija ASV pilsone. Turpat bija arī izkārts plakāts "Tēti, neļauj mūs aizvest prom no Latvijas uz Norvēģiju".

No vienas personas RPP pieņēma paskaidrojumu.

Sieva liedz tikties ar meitām

Juris Kibaļčičs skaidroja, ka kopā ar māti protestē pret izveidojušos situāciju savā ģimenē, kā rezultātā viņiem esot liegta iespēja tikties ar savām meitām - sešgadīgo Emīliju un četrgadīgo Patrīciju.

Izveidojoties nesaskaņām ģimenē, viņa civilsieva bērnus esot paņēmusi savā aprūpē un aizvedusi nezināmā virzienā, liedzot ar tiem tikties.

Akcijas mērķis esot aktualizēt un pievērst pēc iespējas plašāku uzmanību problēmām, kas saistītas ar vecāku neaizsargātību gadījumos, ja viens no partneriem nolemj bērnus aizvest no valsts.

Tēvs ar bērniem nav ticies jau piecus mēnešus, lai gan sākotnēji bāriņtiesas lēmums bijis, ka laiku ar bērniem drīkst pavadīt vienlīdzīgi abi vecāki. Juris nezināja, kur bērni atrodas patlaban, un pieļāva, ka viņa meitas tiks aizvestas uz dzīvi Norvēģijā, kur bērnu mātei dzīvojot jaunais draugs.

Ilgstoša tiesvedība

 Par tiesībām tikties ar bērniem jau ilgstoši Liepājas tiesā noritot tiesvedība, un esot nomainījušies pat vairāki tiesneši. Tiesas nolēmums gan paredzot noraidīt tēva prasību liegt bērnus izvest no valsts, un bērni esot atstāti mātes apgādībā.

 Abi protestētāji arī apgalvoja, ka meitenīšu māte darot visu iespējamo, lai liegtu satikties. Bērni arī esot apzināti vesti pie psihologa Rīgā, kas arī palīdzējis sagrozīt bērnu prātus un viedokli par tēvu.

Protestēs nedēļu

Juris, kurš ir bērnu ārsts Liepājas slimnīcā, protestēt apņēmies vismaz nedēļu, bet viņa māte pēc vienas pavadītās nakts pie Ministru kabineta protesta akcijā turpmāk pievienosies pa dienu.

 Zālienā iepretim valdības ēkai novietoti divi saliekamie krēsli, somas ar pārtiku, mapes ar tiesvedības dokumentiem, kāda ģimenes fotogrāfija, kā arī nojaukta telts. Savukārt starp kokiem iekārti vairāki plakāti, Latvijas karogs un abu meitenīšu fotogrāfijas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams