Pēdējā partija (PP) par premjera amata kandidātu otrdien izvirzīja lielu pelēku Laimes lāča figūru. PP valdes priekšsēdētājs Gints Knoks žurnālistiem pastāstīja, ka politiskajā vidē premjera amata kandidātu izvirzīšana ir kļuvusi par svarīgāku jautājumu nekā partiju iespēja kaut ko paveikt politikā, līdz ar to premjera amata kandidātu izvirzīšana vienlīdz labi apmierina gan sabiedrību, gan medijus.

"Turpretī Laimes lācis ir kultūras personība, kas ir zināma visiem, ir izdarījis neskaitāmus labus darbus sabiedrības izglītošanas vārdā. Šis pienākums kļūt par premjera amata kandidātu viņam ir kā smilšu grauds okeānā. Neviens kurmītis, ezītis vai lācītis nelīdzinās Laimes lācim, par kuru 6.klasē mācās ikviens skolēns," sacīja partijas pārstāvis Pēteris Pūrītis.

Visi tie, kuri vēlēsies PP premjera amata kandidātam un partijai atstāt kādu jautājumu vai vēlējumu, to var uzrakstīt uz lapiņas un iemest lācī caur muti. Partija tos pēc tam izlasīs un apkopos.

Laimes lācis vēlētājiem būs sastopams "Satori" grāmatnīcā, taču, iespējams, tiks vests arī pie vēlētājiem reģionos. Informāciju par Lāča aktivitātēm varēs lasīt mājaslapā www.premjers.lv.

Knoks teica, ka Pēdējā partija savā četrtūkstoš zīmju programmā paudusi cerību, ka vēlēšanas nebūs naudas un stulbuma diena, taču praksē jau atkal pierādījies pretējais. Partiju priekšvēlēšanu reklāmas, maigi izsakoties, varot saukt par stulbām, un viena no būtiskākajām partiju publiskajām aktivitātēm ir premjera amata kandidātu izvirzīšana.

Pēc viņa vārdiem, partijas atkal ir pakļāvušās šai spēlei, otrā plānā atvirzot to, ko panāks pēc tam, kad tiks pie varas.

"Premjera kandidāti ir kā mēbeles neatkarīgi no tā, kāda ir viņu kapacitāte. Arī esošais premjers ir kļuvis par lelli un iecelts par mūslaiku varoni," uzsvēra Knoks.

Viņš arī sacīja, ka ne "Saskaņas" premjera amata kandidātam Jānim Urbanovičam, ne "Par labu Latviju" kandidātam Aināram Šleseram neesot opciju kļūt par premjeru, tāpat arī Zaļo un zemnieku savienība nav aizmirsusi "kārtējo reizi izvilkt no kastītes un atrādīt [Aivaru] Lembergu".

Cits Pēdējās partijas aktīvists psihologs Ansis Jurģis Stabingis papildināja, ka partiju priekšvēlēšanu kampaņas balstās uz bailēm un iebiedēšanu, brīdinot, cik slikti un nepareizi ir citu partiju premjeru amatu kandidāti.

"Taču viņi zina, kā darbojas bailes. Ja viņi nebaidītos paši, tad nebiedētu citus ar pārējiem kandidātiem," uzsvēra Stabingis.

Pūrītis par PP premjera amata kandidātu pauda, ka viņš dzimis 1923.gadā, 17 gadu vecumā iepazinies ar pirmās neatkarīgās Latvijas prezidentu Kārli Ulmani, kara laikā emigrējis uz Venecuēlu, kur kopā ar ceļotāju Aleksandru Laimi kādu no šīs valsts augstākajiem ūdenskritumiem nodēvējuši Gaujas vārdā. Vēlāk PP premjera amata kandidāts iepazinies ar eksprezidenti Vairu Vīķi Freibergu, kura gan pazīšanos ar viņu pašlaik noliedzot.

Turpinot nopietni, Pūrītis ar pārliecību pauda, ka vēlētāji Latvijā nebūs tādi muļķi, lai šo Laimes lāča figūru uztvertu nopietni, taču citu partiju premjera amata kandidātu loma ir muļķot sabiedrību.

Knoks jau iepriekš intervijā aģentūrai BNS teica - politisko spēku līderu izvirzīšana par premjera amata kandidātiem parāda, ka partijām trūkst piedāvājuma un citu personību.

"Man ir tāda sajūta, ka [Valdis] Dombrovskis ir vienkārši kā ikona, lielas kampaņas rezultāts, bet viņi joprojām nespēj parādīt, kur tad viņā ir tas līderisms. Visi pārējie - [Andris] Šķēle, [Ainārs] Šlesers, [Aivars] Lembergs, [Jānis] Urbanovičs un citi - šiem cilvēkiem, ja viņiem būtu kaut kripatiņa godaprāta, vajadzētu iet mājās un kaut kādā veidā mēģināt ar labdarību vai klusēšanu izpirkt to, ko viņi ir nodarījuši, un to, ko dara arī pašlaik," uzsvēra Knoks.

Viņš norādīja, ka arī PP izvirzīs savu premjera amata kandidātu, taču to darīs tādēļ, lai parādītu, ka tas ir "kārtējais cirks" un centieni samulsināt vēlētājus, lai novērstu viņu uzmanību no programmu un citu personību trūkuma sarakstos.

Jau vēstīts, ka Pēdējās partijas kandidātu saraksta līderu vidū ir tās valdes priekšsēdētājs Gints Knoks (Rīgas vēlēšanu apgabals), pazīstamais mūziķis Roberts Gobziņš (Latgales vēlēšanu apgabals), psihoterapeits Jurģis Stabingis (Vidzemes vēlēšanu apgabals), reklāmas speciālists Pēteris Pūrītis (Kurzemes vēlēšanu apgabals) un restorāna "Nekādu problēmu" menedžeris Aldis Hofmanis.

Sarakstā iekļauts arī muzikants un programmētājs Ansis Ataols Bērziņš, kurš plašākai sabiedrībai ir pazīstams kā viens no aizturētajiem 13.janvāra Vecrīgas grautiņu dalībniekiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO